Laivalla Ruotsiin

Hei

Tietääkö kukaan, pääseekö Suomesta laivalla Sundsvalliin? Olen kuullut, että olis suunnitteella yhteys Kaskisista Sundsvalliin. Olemme lähdössä Trondheimiin ja tuntuis turhalta ajaa Uumajasta Sundsvallin kautta Trondheimiin.
22751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihan mihin haluat. Ne vetää sut vaikka Trondheimiin ! Täpäkkää pitää olla enemmän kuin: "tuntuu turhalta ajaa Umeåsta Sunsvallin kautta"

Äänestä

Ei pääse suoraan Sundsvalliin vielä pari vuotta sitten tuli kerran viikossa suoraan mutta nyt vain uumajaan katso www.rgline.fi siellä on enemmän tietoa vaan lähde hyvässä ajoissa ja katsele maisemia paljon hienoja paikkoja esimerkiksi höga kusten siihenkin löytyy varmaan netissä tietoa!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jallu kirjoitti:

Hei

Tietääkö kukaan, pääseekö Suomesta laivalla Sundsvalliin? Olen kuullut, että olis suunnitteella yhteys Kaskisista Sundsvalliin. Olemme lähdössä Trondheimiin ja tuntuis turhalta ajaa Uumajasta Sundsvallin kautta Trondheimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu