BBC:n uutissivusto joukkomurhaajan kuva

Vilkaískaapa BBC:n uutissivustosta kuvat joukkomurhaajasta. Niiden olisi pitänyt ennakoida tulevaa: synkkä nuorukainen sojottaa käsiasein katsojaan. Ilme on verenhimoinen.
2321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

parkaa.

Äänestä

Mutta tuo oli huippua, kun krp seurasi katseella sivusta 4 vuotta ennen kuin otti maailmanhälyn jälkeen Babtistien papin. Toinen kuljeskelee vielä vapaana.

Eiväthän nuo kaksi ehtineet ampua kuin 200 000 tutsia. Rantaruotsalaisten tuo ei ole mitään eli noin puolet helsinkiläisistä saisi pistää päiviltä ja nämä babtistit hihkuisivat vain hallelujaansa.

Tämäkö nyt on sitä toivottua maahanmuuttoa, arvoisat maahanmuuttoviranomaiset. Ensin Somaliasta entisen diktaattorin palkkamurhaajat valtion kassa mukanaan Suomen sossujen luukuille. Nyt kirkon piiloon kansanmurhaajat. Maailmansodan jälkeen sellaiset hirtettiin pois.

Voi sosiaalitantat! Ajattelisitte edes sitä, että Suomi on pesäpallokansa ja matsit alkavat aina hutunkeitolla. Eikö se ole aika iso riski piilotella tänne tutseja tappaneita hutuja, vai meinataanko ne hutut keittää jonkin matsin alussa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sens-Ori kirjoitti:

Vilkaískaapa BBC:n uutissivustosta kuvat joukkomurhaajasta. Niiden olisi pitänyt ennakoida tulevaa: synkkä nuorukainen sojottaa käsiasein katsojaan. Ilme on verenhimoinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu