Vaihdoin dnalle sl:sta

Mulla oli Saunalahti TuplaPaketti 19,90 kk. Vaihtopäivä oli 11.4, tuli koko kuukauden maksu, onko tämä maksettava?
1407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pelkäänpä että on maksettava, se on noissa puhepaketeissa se ongelma, että kun vaihtaa niin joutuu viellä maksamaan luovuttavalle operaattorille viimeisen kuukauden kokonaisuudessaan..

Dna:lle tosin ei tarvitse sun maksaa kun sen ajan minkä nyt kerkeet olemaan.. Eli jos sulla on Dna Ilona niin ei tarvi maksaa 19,90:ntä jos et ole kuin muutaman päivän kuukaudesta asiakkaana. Sitten vasta kun tulee eka täysi kuukausi asiakkaana, menee se koko potti.. Samoin myös jos oot saanu jotain uuden asiakkaan lahjuksia, niin neki tulee näkymään vasta ekan täyden kuukauden laskussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lasku tuli kirjoitti:

Mulla oli Saunalahti TuplaPaketti 19,90 kk. Vaihtopäivä oli 11.4, tuli koko kuukauden maksu, onko tämä maksettava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu