Haluaisin tietää että pitääkö olla häissä kaasolla avekki?? osaako kukaa vastata..?? kiitos jo etukäteen!!
pitääkö häissä kaasolla olla avekki???
2
1791
Vastaukset
- kaaso
siis kenelläkään ei ole häissä pakko olla avecia. turha yrittää itselleen väkisin etsiä avecia jos ei satu seurustelemaan tai muuten elämään parisuhteessa. Parempi saapua paikalle yksin ja ylpeänä siitä. Ja usein kaasot ovat täystyöllistettyjä häiden järkestelyissä yms. eikä itse hääjuhlasta ehdi nauttia muuten kuin hoitamalla asioita. Mutta jos sinulla / kaasollasi on vakituinen kumppani, tulee hänet ehdottomasti kutsua. Kutsumatta jättäminen on erittäin loukkaavaa.
- tietämätön=)
kiitos vastauksessasi hmm...! en seurustele tällä hetkellä.. niin sitten menen häihin yksin.. juu töitä riittää häiden valmistukissa aina..mutta teen tietenkin sen mielelläni..!=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648