Raitis perjantai päivä tänään.
Perjantai 20.4.2007
6
722
Vastaukset
Raitis perjantai!
- Cettuz!
Raittiina.
- aahoohoo
"Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk.
Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,
koko päivän.
Arja se selvänä tepsuttaa,tepsuttaa,tepsuttaa.
Arja se selvänä tepsuttaa,
koko päivän."Hienoa Arja, kun on niin iloinen mieli. Tänään tuli postista vähemmän iloinen uutinen, meinaavat laitta eläkkeelle. Olen jo 37-vuotta ollut samassa puljussa, armeijan jälkeen menin töihin, eikä ole tarvinnut vaihtaa työpakkaa . Raittius jatkuu siitä huolimatta.
- aahoohoo
Lema kirjoitti:
Hienoa Arja, kun on niin iloinen mieli. Tänään tuli postista vähemmän iloinen uutinen, meinaavat laitta eläkkeelle. Olen jo 37-vuotta ollut samassa puljussa, armeijan jälkeen menin töihin, eikä ole tarvinnut vaihtaa työpakkaa . Raittius jatkuu siitä huolimatta.
Minulla nykyisin on melkein aina iloinen ja tasapainoinen mieli. Meikä on onnellinen - nyt vihdoin kun puol vuosisataa on ensin onnellisuuskäyrä vetäny siksakkia yhtä tiuhaan kun se maanjäristyksiä mittaavan vempeleen piirturi - mikä seismo -jotain se kone on.
Elämä muuttu ihan toisen laiseks kun etin työn jossa viikkotunteja on n 26. Mulle se riittää ja on hieno tunne töistä tultua kun ei oo rättiväsyny ja tietää että seuraavanaki päivänä jaksaa mennä takasi duuniin.
Uskon että jos tuntee itensä terveeks niin saattaa eläkkeellejääminen tuntuu vähän ku jäis tyhjän päälle, mutta optimisti huomaa että nythän sitä on maailma auki ja levällään tehä mitä tahtoo.
- Robinson Cruseo
raittiina, jos se suostuu olemaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514513Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1923147Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi992773Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis212753Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1392631Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos352047Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu531986Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121859En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131845Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381119