Perjantai 20.4.2007

Papio1

Raitis perjantai päivä tänään.

6

709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raitis perjantai!

      • Cettuz!

        Raittiina.


    • aahoohoo

      "Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk.
      Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,
      koko päivän.

      Arja se selvänä tepsuttaa,tepsuttaa,tepsuttaa.
      Arja se selvänä tepsuttaa,
      koko päivän."

      • Hienoa Arja, kun on niin iloinen mieli. Tänään tuli postista vähemmän iloinen uutinen, meinaavat laitta eläkkeelle. Olen jo 37-vuotta ollut samassa puljussa, armeijan jälkeen menin töihin, eikä ole tarvinnut vaihtaa työpakkaa . Raittius jatkuu siitä huolimatta.


      • aahoohoo
        Lema kirjoitti:

        Hienoa Arja, kun on niin iloinen mieli. Tänään tuli postista vähemmän iloinen uutinen, meinaavat laitta eläkkeelle. Olen jo 37-vuotta ollut samassa puljussa, armeijan jälkeen menin töihin, eikä ole tarvinnut vaihtaa työpakkaa . Raittius jatkuu siitä huolimatta.

        Minulla nykyisin on melkein aina iloinen ja tasapainoinen mieli. Meikä on onnellinen - nyt vihdoin kun puol vuosisataa on ensin onnellisuuskäyrä vetäny siksakkia yhtä tiuhaan kun se maanjäristyksiä mittaavan vempeleen piirturi - mikä seismo -jotain se kone on.

        Elämä muuttu ihan toisen laiseks kun etin työn jossa viikkotunteja on n 26. Mulle se riittää ja on hieno tunne töistä tultua kun ei oo rättiväsyny ja tietää että seuraavanaki päivänä jaksaa mennä takasi duuniin.

        Uskon että jos tuntee itensä terveeks niin saattaa eläkkeellejääminen tuntuu vähän ku jäis tyhjän päälle, mutta optimisti huomaa että nythän sitä on maailma auki ja levällään tehä mitä tahtoo.


    • Robinson Cruseo

      raittiina, jos se suostuu olemaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2532
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      302
      2162
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1920
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1635
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1546
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1499
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1386
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1359
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1096
    Aihe