Raitis perjantai päivä tänään.
Perjantai 20.4.2007
Papio1
6730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Raitis perjantai!
Raittiina.
"Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk,kluk-kluk-kluk.
Jotkut ne juovat kluk-kluk-kluk,
koko päivän.
Arja se selvänä tepsuttaa,tepsuttaa,tepsuttaa.
Arja se selvänä tepsuttaa,
koko päivän."
Hienoa Arja, kun on niin iloinen mieli. Tänään tuli postista vähemmän iloinen uutinen, meinaavat laitta eläkkeelle. Olen jo 37-vuotta ollut samassa puljussa, armeijan jälkeen menin töihin, eikä ole tarvinnut vaihtaa työpakkaa . Raittius jatkuu siitä huolimatta.
Minulla nykyisin on melkein aina iloinen ja tasapainoinen mieli. Meikä on onnellinen - nyt vihdoin kun puol vuosisataa on ensin onnellisuuskäyrä vetäny siksakkia yhtä tiuhaan kun se maanjäristyksiä mittaavan vempeleen piirturi - mikä seismo -jotain se kone on.
Elämä muuttu ihan toisen laiseks kun etin työn jossa viikkotunteja on n 26. Mulle se riittää ja on hieno tunne töistä tultua kun ei oo rättiväsyny ja tietää että seuraavanaki päivänä jaksaa mennä takasi duuniin.
Uskon että jos tuntee itensä terveeks niin saattaa eläkkeellejääminen tuntuu vähän ku jäis tyhjän päälle, mutta optimisti huomaa että nythän sitä on maailma auki ja levällään tehä mitä tahtoo.
raittiina, jos se suostuu olemaan.