eikö se oo tosi noloa ostaa joku kortsupaketti kaupasta? mielummin mä tilaan sit vaikka netistä..
Kortsun ostaminen
noloa
111838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mitäs noloa siinä on? Ja jos netistä tilaat, ne tulee postiluukusta sisään ja vanhempas kertoo niistä koko suvulle.
Kerrot myyjälle "Hei, aion harrastaa seksiä lähiaikoina". Mutta ostat vaikka samalla ruokatarvikkeita niin siinä samassa ne menee.
"Luulen harrastavani seksiä lähiaikoina, mutta oikeasti olen näin helvetin ruma, että ihan pelkkää toiveajattelua. Teen näistä vapuksi ilmapalloja ja itken itseni uneen."
Meet vaa tyylii johki tylsän harmaasee tavarataloon, ostat jotai kamaa kärryllise ja sit nakkaat yhe pakan sekaa ja sit siin tiskil vaa oot niinku tavallisii ostoksii tekemäs ja sit ku se on liu'uttanu sen pakan viivakoodilukijan läpi, pahin on ohi :D xD Sitte vaa maksat, pakkaat kamat kassiin, lähet veke sieltä ja sitte koko homma on ohi. Sit vaa himaan ja pakalle käyttöä.
Ehkä parhaita kuulemiani.
Ensi kertaa ostin kondomeja 13 vuotiaana paikallisen halpa-hallin kassalta ilman mitään sen suurempia kysymyksiä :D Enkä edes ostanut muuta.. Myyjä ei kysellyt mitään. Ja huom! ostin kortsuja harjoittelu käyttöön että myöhemmin tosipaikan tullen onnistuisi käyttö :) Se kerta tuli 15 ja puoli vuotiaana saman tyttöystävän kanssa jonka kanssa seurustelen tänäkin päivänä. Ikää 17v.
Ei sitä tarvitse hävetä :)
en minä kyl ymmärrä mitä kummallista tossa ostamisessa ny oikee on, eikös tommone oo kuitenki aika luonnollista...
ite ainaki meen iha reilusti tiskille, olkoo siellä korissa sit mitä vaa..
Tee niin kuin se nuori mies siinä R-kioskin mainoksissa. Osta Suklaapatukka 1,5 litran limupullo, purkkaa, jätskituutti, raaputusarpa, lottokuponki, iltapäivälehti yms ja ota kondomipaketti mukaan niiden välissä. Jos olet jossain sellaisessa kioskissa, missä asiakkaat ei mahdu sisälle, niin mene tiskille ja sano esimerkiksi: "Purkkaa, Ässä-arpa, kortonkipaketti, Sisuaski ja Iltis, kiitos".
Vielä nolompaa on se jos muija pamahtaa paksuks vaan sen takia että jätkän mielestä ois ollu noloa ostaa kortsuja...
Jos ei kehtaa ostaa kortsuja niin ei ole vielä tarpeeksi kypsä edes harrastamaan seksiä. Kortsujen osto on ihan normaali asia.
tuskin se kassatäti rupeaa mitään tyyliin "Mitä sä näillä teet kersa? näähän on ihan liian isoja sulle, buahhahhaa".