TAPAHTUNUT SUOMUSSALMEN JA PUOLANGAN VÄLILLÄ.NÄMÄ VÄSSYKÄT OVAT TAAS AMPUNEET PORUKALLA KAKSI SUTTA ILMAN EU:N LUPAA.JÄLLEEN SUOMI JA ME SUOMALAISET JOUDUMME MAKSUMIEHIKSI KAINUUN TYÖTTÖMIEN PASKAMÖYKKYJEN TEKEMISSÄ METSÄSTYS RIKKEISSÄ.ON SE VÄÄRIN ETTÄ MEITÄ HYVÄ TULOISIA KAUPUNKILAISIA RANGAISTAAN JUNTTIEN TEKEMISTÄ VIRHEISTÄ.KOSKAHAN TÄMÄ VÄÄRYYKSIEN TEKEMINEN SAADAAN LOPPUMAAN.TÄYTYY VISSIIN ITSE LÄHTÄ LAETTAMAAN NÄMÄ PORONPALLIENPURIJAT OJENNUKSEEN.KEINOT KYLLÄ LÖYTYY VUOSIEN KOKEMUKSELLA.
JÄLLEEN KERRAN ON
SUURI VÄÄRYYS
4556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastaan kiihottaminen on rikos. Laitetaan sut tarkkailulistalle.
kiihota.jos kiihotut itse susi jutuista niin ei muutakun letku käteen ja lasti seinälle:)
kainuun työttömät juopot ovat olleet oikein kansanryhmä.menehän sinä papparainen kiikkustuoliin lukemaan sitä jallun uusinta numeroa ja ihmisten keskustella raahassa
Olla silimät tapillaan toisten tekemisiä kyttäämässä, vaikka itelläsi on ylinopeus sakot maksamata ja luvaton televisio ja toisten katiskoita käyt nostelemassa.
Ja pahimmat jätrin kertomata.