Moro!
Ken tykkää raskaasta musasta, kannattaa mennä Jungsborgille lauantaina.
Paikalla on sentään yksi Suomen aliarvostetuimmista bändeistä eli Before the Dawn. Murinaa, puhdasta laulua, melodista mättöä huipuilla soundeilla..
http://www.youtube.com/watch?v=cpR_UPYanAc
Aikataulut:
* 19:00 Souldyer
* 19:45 Total Vomit Experience
* 20:30 Obscurant
* 21:30 Hanging Garden
* 22:30 Before the Dawn
Ken tykkää raskaasta musasta, kannattaa mennä Jungsborgille lauantaina.
Paikalla on sentään yksi Suomen aliarvostetuimmista bändeistä eli Before the Dawn. Murinaa, puhdasta laulua, melodista mättöä huipuilla soundeilla..
http://www.youtube.com/watch?v=cpR_UPYanAc
Aikataulut:
* 19:00 Souldyer
* 19:45 Total Vomit Experience
* 20:30 Obscurant
* 21:30 Hanging Garden
* 22:30 Before the Dawn
Vastaukset 11
Vanhimmat
Before The Dawn on aivan loistava, mahtavaa että saadaan Kokkolassakin kuulla livenä!
Tämähän oli hyvä juttu! Pitääpä mennä, vaikka täysi-ikäinen olenkin. Ei huonoja nuo muutkaan bändit.
Vois toi kokemus järkkää muutaki musatapahtumaa kuin vain tuota metallitouhua. Missä oli Pääsiäisjamit ym mitä oli styrren aikana. Taitaa olla niin että yhdistyksessä istuu heeboja jotka järkkää vaan sitä mitä itsestä tuntuu hyvältä. Vois vaihtaa yhdistyksen nimen meidänmakuun ry.Toivottavasti kaupunki ei tue enään yhdistyksen toimintaa niin kuppikuntaista tuntuu touhu olevan
älä valita
Tänä pääsiäisenä jamit olivat sattuneesta syystä pienimuotoisemmat ja eri nimellä, eli West Coastissa oli kahtena iltana elävää musiikkia. Muulloin järjestämme Rajakokemusklubi -nimellä noin kerran kahdessa kuukaudessa bändi-iltoja Westissä, ja musiikkia on kyllä klubilla ollut aika laaja kirjo - tarjontaan voi tutustua webbisivuillamme www.kokemus.org. Tällä hetkellä olemme puuhaamassa bändikisaa, jonka voittaja esiintyy Kokkola Rockissa, ja olemme mukana myös kyseisen festarin järjestelyissä.
Webbisivuillamme on foorumi, jonne saa mielellään antaa kritiikkiä, palautetta ja toiveita ja ehdotuksia, mitä voisi järjestää. Jokainen innokas toimija on myös tervetullut mukaan toimintaamme!
*whine*, Mää oisin halunnu et siellä ois soitettu Barockirokkipoppia.
noi ajat on ollu ja menny, nyt on metal in ja sillä siistiii
Uskaltaako sinne seiska luokkalaista pientä hevimiestä laittaa?
Ikärajaton eli voi mennä kuka vaan.Hirvittää kuitenkin.Mukaan ei ota kuitenkaan.Noloa jos vanhempi pyörii jaloissa.
Uskaltaa kyllä. Viime vuonna ei ollut mitään häiriötä ja paikalla on tarpeeksi järjestyksenvalvojia.
Täytyy sanoa, että en kyllä yhtään ihmettele mikseivät bändit tahdo tulla Kokkolaan. Tuntuu olevan niin, että aina valitetaan kun ei mitään järjestetä ja sitten kun joku sattuu järkkäämään niin osanotto on laimeaa.
Jonkin verran saavat kyllä järjestäjätkin mennä itseensä ja kiinnittää huomiota mainontaan. Ja mikäli maksavia asiakkaita on lauantain verran eikö kenties olisi sama kun kokemus sponsoroisi liputkin jos sillä edes saataisiin porukka liikkeelle.
Lopuksi voin sanoa, että ainakin Before The Dawn oli niin hyvä kuin aina ennenkin. Ei näytä olevan merkitystä onko paikka loppuunmyyty Tavastia vai typötyhjä Jungsborg.