Onko mahdollista käydä Maltalta Sisiliassa noilla Aurinkomatkojen reissuilla? Onko ne suomalaisvoimin järjestetty vai pitääkö etsiä joku "villi" reissunjärjestäjä paikan päältä? Ja minkälainen paikka Sisilia muuten on?
Malta-Sisilia
3
2035
Vastaukset
- Maltalla olisi?
Sehän on vanha (todella vanha) eurooppalainen sivistysvaltio. Ihan villiä menoa siihen verrattuna löytyy kyllä Suomesta.
Katso Aurinkomatkojen sivuilta mitä retkiä he järjestävät. Useimmiten eri matkanjärjestäjät keräilevät halukkaat yhteisesti Sisilian retkelle. Mutta kannattaako maksaa matkanjärjestäjillekin vielä, vai ostaa se lippu ihan "villisti" itse suoraan varustamon lippuluukulta niinkuin muutkin ihmiset?
Sisiliassakaan et mafiaan hevin törmää, jos sitä pelkäät. Rauhallinen ja itsetietoinen saari"valtio" valtiossa. - Pirjon
Oltinn vapun tienoilla Maltalla ja tehtiin paikallisten järjestämä retki Sisiliaan.
Käytiin Palermon kauniissa kaupungissa ja tietenkin Etnalla , matkan pääkohteessa. Retki maksoin 43 liiraa.
Meidät haettiin hotellilta klo 5.15 ja palautettiin klo 0.30. Sisilian puolella ajettiin 450 km ja lauttamatkat suuntaansa kestivät 2 tuntia, kuljetus hotellilta n. puoli tuntia.
Me ihastuimme Sisilian upeisiin maisemiin ja etnalla käynti oli tietenkin matkan kohokohta.- Juha78
Jätettiin juuri tuon takia menemättä, kun hinta per naama oli noin 45liiraa ( oltiin 11.5.2007 Maltalla ) = euroissa: 103€
...Maksettiin pelkästä Maltan viikosta lentoineen, hotelleineen 300€. :)
Ja kun tuota aikataulua katseli, niin eipä tuo enää lomasta mene jos reissu kesti 19 tuntia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1524199Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.851496- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084