Suomi pakoilee vastuuta

Ruotsissa on yli puoli miljoonaa suomalaista 50000000 henkilöä jotka inhoavat suomea koska heidät hylättiin ja elämä oli yhtä helvettiä, norjassa jo yli satatuhatta 100000 henkilöä. Suomi pakoilee vastuuta ja siivoaa kotonaan. Onneksi ruotsi on ihana valtio joka tulee vastaan ja tajoaa apua meille.
2493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

heillä ns pyyhkii hyvin. samanlaisia mahdollisuuksia ei suomessa saa, jos itse olisin nuorempi lähtisin ruotsiin, kaikkia tuttuja nuoria kehoitan aina muuttamaan Ruotsiin, siellä on vielä mahdollisuuksia tulevaisuuteenkin.

Äänestä
  • Välkommen kaikki, joita kohdellaan siellä kuin koiria! Täällä on todellakin asiat hyvin isolla h:lla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruotsi norja kirjoitti:

Ruotsissa on yli puoli miljoonaa suomalaista 50000000 henkilöä jotka inhoavat suomea koska heidät hylättiin ja elämä oli yhtä helvettiä, norjassa jo yli satatuhatta 100000 henkilöä. Suomi pakoilee vastuuta ja siivoaa kotonaan. Onneksi ruotsi on ihana valtio joka tulee vastaan ja tajoaa apua meille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu