Hei. Ostin tyhjiä TDK:n DVD R -levyjä. Kun yritän polttaa poltto-ohjelmalla levylle niin ohjelma ei tunnista levyä. Miten näille sitten oikein poltetaan?
Ei tunnista tyhjiä DVD-R -levyjä
.ö.
5393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
näin dvd elokuva sisälle ohjelma kopioi sen kun valmis se tulee automaatisesti ulos ja ohjelma pyytää tyhjän dvdeen eikun polttamaan.Mulla onkin alcohol 120% niminen ohjelma sen saa imuroitu netistä.On nerokin,mutta suoraan sanottuna syvältä.
tässä on alcohol 120% linkki. http://kotiweb.kotiportti.fi/2fast4you.info/alcohol.htm
itelleni sattui kans tommonen juttu,ostin levyjä laitoin koneeseen,piti ruveta tallentamaan,ei tuu mitää nii ei tuu,koko suku ja kaikki maholliset paikat soiteltua ja konetta syytettyäni vasta hokasin että se levy oli viallinen ja eiku kauppaan hakemaan uusia ja joha alko pelittää.
Kysymmys onkin siitä miksi ohjelmat ei tunnista näitä TDK:n levyjä. Eipä ole ennen tullut moista ongelmaa esille. Nyt kun DVD Shrink:llä sain poltettua levylle niin tietokone eikä pöytämallinen DVD-laite tunnista koko levyä. Ennen tuolla DVD Shrink:llä on onnistunut kaikki poltot myös halpis levyille.
olisi jotenkin muutunnut yhä suosittelen alcoho120%.