Muija huutaa

Sillä naksahtaa välillä, enkä kolmenkymmenen vuoden jälkeen tiijä mikä.
14823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

sillä laella alakaa elämöemään?Koitappa ostoo sille kimppu kukkija ja suklaalevy,niin eeköhän tuo ala pikkuhilijoo leppymään päen.

Äänestä
  • Mitä hirveätä aliarviointia. Suuttuisin tosi paljon itse, jos joku pilaisi kunnon vitutuksen yrttipuskalla. Näin yksinkertaista voi ehdottaa vain yksinkertainen mies!

    Äänestä

Se muijas tekkee. Kai sillä on syy, vaikka me naiset vaan joskus huudetaan, kun on aihetta. Meillä taas mies murjottaa 30 vuoden jälkeen, että eikös vaihdeta puolisoita..heh

Äänestä
  • ajattelee tai sitten haikailee toisen perään. Tulee puhumattomuutta, mökötystä jne. ja koko ajan se toivoo, että häipys tuo toinen, että saisin alkaa elää omaa elämää. On kokemusta tuollaisesta käytöksestä.

    En tietenkään väitä että sun ukkos välttämättä, mutta mun teki niin.

    Äänestä

hakaneula vaatteissa, jos vaikka auennut, pistää ja sinä vaan kirjoitat tänne,että se huutaa.

Äänestä

keski puslan takana oleva rissain, josta menee välitykset takahammasrattaaseen, joka liikauttelee
sellaista väliportaan hallituksen hydraulista
takakenon hallintalaitetta

josta taasen saadaan voimansiirto etupyörien kampiakselin voimanvälys siirtoon

jos TÄMÄ systeemi ..tai tässä kierrossa on jotain
epätahtisuutta sytytyksen kanssa, niin se lyö kipinän imusarjaan josta se sitten liekkeinä purkautuu pakoputkesta

mutta tietenkin...jos on ....tyyppivika..niin ei se sitten kummene kaurapuurollakaan

Äänestä
  • kolmeen kertaan,,,,,se on hyvä.
    Vois tehdä vaikka huoneen taulun tuosta.
    Vaikka olenki nainen. :))

    Äänestä

  • Kyllä suorastaan hätkähdin, kun luin tekstiäsi. Olen kuullut samaa tarinaa tuhansia kertoja Essolla. Kalu-Kalle lukee aina äänekkäästi saman loitsun, kun hän on nauttinut pari keskaria liikaa.

    Kallella on hyvä perustelu siihen, miksi hän tätä loitsua Essolla harjoittelee. Vaimolleen Kaisalle Kalle aina sanoo vievänsä Valtran huoltoon Essolle, mutta todellisuudessa hän tulee vain baariin kaljalle. Kun hän Essolta kotiin palatessaan jo ovella hokee tuota kirjoittamaasi teknistä loitsua, niin Kaisa luulee Kallen olleen korjaamolla eikä tule hänen henkeään haistelemaan. Kalle osaa hoitaa tyylikkäästi perhepolitiikan.

    Äänestä

  • old_profile_965 kirjoitti:

    Kyllä suorastaan hätkähdin, kun luin tekstiäsi. Olen kuullut samaa tarinaa tuhansia kertoja Essolla. Kalu-Kalle lukee aina äänekkäästi saman loitsun, kun hän on nauttinut pari keskaria liikaa.

    Kallella on hyvä perustelu siihen, miksi hän tätä loitsua Essolla harjoittelee. Vaimolleen Kaisalle Kalle aina sanoo vievänsä Valtran huoltoon Essolle, mutta todellisuudessa hän tulee vain baariin kaljalle. Kun hän Essolta kotiin palatessaan jo ovella hokee tuota kirjoittamaasi teknistä loitsua, niin Kaisa luulee Kallen olleen korjaamolla eikä tule hänen henkeään haistelemaan. Kalle osaa hoitaa tyylikkäästi perhepolitiikan.

    no ilmankos...

    se on varmaan sitten sellaista "Suzuki" menetelmää
    ollut ;)))

    taikka Valtra menetelmää


    kyllä te essolaiset olette sitten ...etten sanoisi
    "mutkallisia"------ ei kuitenkaan mutkikkaita

    Äänestä

Itse hermostun aina siitä - ja se hermostuminen jotenkin ilmenee huutamisena tai muuna ärsyttävänä toimintana...

Äänestä

...välttämättä ole vihainen! Se on sen tapa päästää höyryt ulos. Se menee ohi. Eikö menekin?
Ainakin vähäksi aikaa.

Äänestä

Ja katso miksi ?

Anteeeksi etukäteen.

*nainen*

Äänestä

kenties ei huuda kun tulet takas.

Seuraavan kerran sanot että saat tulla mukaan kunhan et ulkona huuda.

Äänestä

on sinun mennä pihalle tai ulos kavereita tapamaan tee se joka kerta kun huuto alkaa tuskin hän yksikseen enään huutaa...vai huutasko;( ei kenenkään tartte akan tai ukon huutoa kestää emmä ainakaan kuuntelis...taitaa olla pahat vaihevuojet akallas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukko ymmällä kirjoitti:

Sillä naksahtaa välillä, enkä kolmenkymmenen vuoden jälkeen tiijä mikä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu