Jos haluat jakaa saman maailmankuvan kuin Punaisen Ristin perustaja Henri Dunant, niin sinun täytyisi olla kristitty sionisti joka puhuu juutalaisvaltion puolesta.
http://www.icej.fi/lehti.shtml
Tammi-helmikuun lehti sivulla 6.
Tästä vaietaan
1
1037
Vastaukset
- oikeudenmukainen
Esim.Pienet yksityiset laitokset ajattelevat joskus myös omaa paastaan johtajattarensa mielijohtein,ei niinkäänpaljon asukkaidensa parasta.Ihmisoikeusjärjestönä spr:n tulisi ymmärtää kumpaa,asukkaita vai henkilökuntaa johtajattarineen ehkä ihmisoikeuksin loukataan?Viimemainitut kyllä tuntevat auktoriteettinsa ilman kenenkään tukeakin,minkä tuen nämä kokevat enemmänkin määräysvaltansa uhkaajina kuin yksittäisten asukkaittensa auttajina.Suhteellisen matalakoulutuksineen,käyttäytymisensä on samalla tasolla.Kumoavat arvo- ja koulutus asteikossa jopa lääkärinkin suositukset.Käyttävät myös potilaan heikkoa tilaa keppihevosena oikuilleen.Tällaiset yksityiset pienet laitokset nauttivat muun hoitoalan kunnioitusta,muun maailman edes välittämättä miten ihmissoikeuksia poljetaan laupiaalla naamalla.Peloittamalla esim. nuoremman asukkaan jäävän paitsi kunnon lomiltaan,tuomalla tälle esiin että:"minun on siirrettävä sinut mielisairaalaan jos hoitosi täällä tulee minulle hankalaksi."Ja lääkärin kysyessä lomatarpeen pidentymistä,alkaa tämä kiemurrella johtajattarensa jalkojen juuressa lähes rukoillen,saavansa olla vain siellä missä on." yhä vanhenemassa.Yhteiskuntamme vapaaehtoisjärjestöineen,ovat tosi raukkoja.Maksavat tukea viellä kyseiselle toiminnalle-kumartelevat toisiaan-saavat jopa palkkansa kaikesta?On paljon yksityistä ja yhteiskunnallista tointa ja virkaa,joista olisi saannut jo ajat lähteä lentämään kuin leppäkeihäs taikka muuttaa toiseen virkaan,ellei ymmärrä tämänparemmin työnsä luonnetta!Tehkää vain työtä ja maksakaa veronne,ruohonjuuritasoksi kutsutut ym.Maksakaa veronne silmät kiinni,ja näätte miltä laitumilta itsenne aikanaan löydätte.Sanokaa vain että olette niin pieniä.Näette kai tuolla kliseellä kasvavanne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1045497
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai944801Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394752Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672169- 1101954
- 1051747
- 2561547
- 3701298
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591131- 2041061