Haluan hyvän (eli ei halpaa) virtuaalipalvelimen, onko se suomessa vai saksassa vai missä, se ei ole merkitsevä tekijä, vaan se että palvelin sekä toimii ilman jatkuvia "huoltokatkoksia" että ongelmiin saa asiakaspalvelusta apua. Ja 24/7!!!!
Suomalaisista Nebula, Neutech, Sigmatic, onko muita hyviä ja ovatko edellämainitutkaan maineensa veroisia? Kertokaa kokemuksista, Kiitos.
Vitruaalipalvelimen
2
789
Vastaukset
- Nyajae
Kun kerran haluat kunnollista asiakaspalvelua niin Sigmatic kannattaa listalta poistaa, vastaavat emaileihin jne... kunhan jaksavat siis parissaviikossa.
Neutechista en tiedä mitään.
Nebulan itse noista valitsisin, vastaavat emaileihin yleensä melkein heti yölläkin. Sekä heillä on nopeat yhteydet jne... varmistukset sähkökatkojen jne... varalle, myös kahdennetut yhteydetkin. Siis vaikka kaapelikatki niin katkoksia ei tule.- && oma mielipiteeni...
Varsinaisesti virtuaalipalvelimista ei itselläni ole kokemusta, mutta Sigmatic:n asiakkaana olen ollut reilut kaksi vuotta. Tämän ajanjakson aikana kaikki on toiminut, niin kuin on sovittu. Sigmatic hoiti domain hankinnan ja palvelintilan nopeasti kuntoon. Domain jutussa Ficora oli kaikkein hitain lenkki.
Kahdennetut yhteydet ja varmennetut virran kuuluu myös Sigmatic:n palveluihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083