kellän tietoa mikä mahtaa olla vikana kun kaukohallinta laite vinkuu niin pirusti?ja öljyä on säiliössä.koho toimii öljysäiliössä.käy ja kukkuu nätisti.voisko olla jotain muuta vikaa kuin se että on mennyt häly boxi rikki?
Mercury 115
lukelu
3472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lentääkö vesi/käykö kuumana?
Akun jännite/lataako?
juu vesi tulee eikä käy kuumana.se vinkuminen alkaa samantien kun kääntää avaimesta,eikä lopu vaikka käynnistää koneen.siis on yhtäjaksoinen piip ääni.latausta en ole mitannut viime kesän jälkeen jolloin latasi hyvin,akku juuri ladattu.alkoi viime kesänä tuo piippaus ihan pikkuhiljaa ja jäi loppujen lopuksi päälle.
apua summerin vinkumiseen. Ostamassani -88 tornissa on sama juttu ja johtuu tiettävästi siitä, että tuorevoitelusysteemi on otettu pois. Ajan seosbensalla ja asiantuntija-apu summerin hiljentämiseksi olisi tarpeen.