Kerroshoitajan tuntipalkka?

Hei! Osaako kukaan kertoa paljonko on kerroshoitajan tuntipalkka pk.seudulla? Aikaasempaa kokemusta työstä minulla ei ole. Entä viikonloput? Maksetaanko niistä jotain extraa?
31113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

8,82, maran tes. Iltälisät on kanssa vähän normaalia siivousta paremmat, 0,90e/h klo kuuden jälkeen muistaakseni. Viikonloppuna tulee tietysti sunnuntaista tuplapalkka, muuta lisää ei.

Äänestä
  • on noin 8.9 tms. toi tuntiliksa on kuitenkin kakkoskalleusluokan liksa(8.82).

    Äänestä

  • tuntiliksa, kirjoitti:

    on noin 8.9 tms. toi tuntiliksa on kuitenkin kakkoskalleusluokan liksa(8.82).

    vastauksistanne :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siivoojaksi kirjoitti:

Hei! Osaako kukaan kertoa paljonko on kerroshoitajan tuntipalkka pk.seudulla? Aikaasempaa kokemusta työstä minulla ei ole. Entä viikonloput? Maksetaanko niistä jotain extraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu