rahat pois

auttaisiko?

olen sairastanut BEDiä jo monta vuotta ja mikään yrityksistäni parantua ei ole onnistunut. aloin tässä miettiä, onko kukaan kokeillut antaa rahojaan/pankkikorttiaan jonkun muun haltuun ja käynyt vaikka kerran viikossa tämän henkilön kanssa kaupassa, jolloin ei tosiaankaan olisi mahdollista ostaa mitään ahmittavaa?!
seuraava ongelma ainakin omalla kohdallani olisi henkilön valinta.. kenelle voisin uskoutua ja kertoa tästä suuresta ongelmastani ja jaksaisiko tämä henkilö viikottain käydä kanssani kaupassa. olen nimittäin onnistunut eristäytymään melkeinpä kaikista sosiaalisista suhteistani syömishäiriöni takia.
eli jos jollain on kokemuksia tällaisesta niin olisi mukava kuulla.

3

851

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---sh---

      Pistäppä mun tilille =)

      Olen ajatellut samaa, mutta rahattomanakin minä löydän ruokaa. Harrastan dyykkausta ja pullojenkeräilyä. Myös pahimmassa tapauksessa varastelua.

      Eiköhän muutos lähde kuitenkin itsestä.

    • olen kanssa miettiny samaa

      mulla on sama ongelma siis syömisen suhteen ja olen miettinyt itekkin tuota että antais rahat pois!! Niin kun joku sulle tuolla vastasi en ole kyllä koskaan dyykkaillut "nälissäni" roskiksia tai varastanut saadaksenio jotain suuhun pantavaa!! Jos niikseen tulee niin kyllä oikeasti joku jonka luo on mennä!!
      Mulla toimii just se etten ole yksin kotona tai lähinnä se ettei ole "tuttuja" lähellä siis on helpompi olla kylässä/yötä jonkun luona kun ei eed kehtaa syödä.. Tommonen fatcamp tyylinen kävisi mulle!! Ei todellakaan mikään julkinen suurin pudottaja tyyppinen vaan oikeasti!!
      Raha juttuun palatakseni ei ole mullakaan ollut "pokkaa" tutuille kertoa ja ehdottaa moista!! Eikä se ole väärin jos hakee apua muualta kuin esim ryhmistä mitä on!!
      Eikä se muutu sillä että joku sanoo että muuta ajattelutapoja yms.
      Olis kiva vaihtaa vaikka kuulumisia.. jos haluat!! Vaikka sähköpotsin kautta.

      • auttaisiko?

        mäkään en oikein usko että lähtisin dyykkailemaan tai varsinkaan varastamaan.. joitain toisia keinoja saattaisin kuitenkin keksiä.
        mutta olisi kyllä kiva jakaa kokemuksia. mailaile mulle vaikka: [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      147
      5604
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      142
      3652
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      127
      3384
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      38
      3235
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2776
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      51
      2314
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2260
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      233
      2225
    9. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      94
      1842
    10. Ehkä mä ymmärrän sua nyt

      Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä
      Ikävä
      5
      1302
    Aihe