Rakentanut tätä loivan rinteen taloa? Yritin googlettamalla mutta ei tulosta. Vaikuttaa ihan kivalta mallilta ja olisi sinällään kokolailla hyvä meidän perheen tarpeisiin, tontillekin osuttaisi hienosti. Mutta kokemuksia, hintatietoja jne kaivattaisi?
PUUTALO ROSALYN 112-L
Onks kukaan?
2510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yläkertapaketti oli noin 60 000e eikä sisältänyt ihan hirveästi mitään...en nyt muista mihin pystytysvaiheeseen se oli mutta kuitenkin. On syytä ottaa huomioon, että tuo hinta ei sisällä ollenkaan alakertaa (saunaosasto jne) eli sen joutuu hankkimaan jostain muualta eli aikasta kalliiksi tulee...meillä homma kaatui siihen. Muuten kyllä pahjaltaan oikeen loistava talo.
Kysäiseppä siltä. Eli joku oli rakentanut jonnekin Espoon suuntaan sellaisen viime aikoina.
Me tehtiin vähän saman kaltainen, mutta omilla piirustuksilla, kun tuossa mallissa oli meidän rakennusoikeuteen nähden liian paljon neliöitä.