Kotisiivous = helvettiä

Ei enää koskaan kotisiivoojaksi.
Kohtelevat kuin koiraa!
1929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä olen kotisiivooja ja täysin tyytyväinen työhöni.
Teen työni ja saan siitä korvauksen eikä todellakaan kohdella huonosti.
Työ ei ole siivousta kummempaa ja jos työnsä tekee hyvin ei kenelläkään ole nokan koputtamista.
Sitäpaitsi palkkaus on toimistossiivousta parempi.
Kropastaan täytyy pitää huoli eli ainakin tietää miten sen työnsä oikein tekee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Selkä ja itsetunto meni kirjoitti:

Ei enää koskaan kotisiivoojaksi.
Kohtelevat kuin koiraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu