ollaanko me kalat?

catfish aka monni

jotenkin vetovoimaisia ja yleisesti ottaen sosiaalisia? olen tässä huomannut vetäväni ihmisiä magneetin tavoin puoleeni. aivan tuntemattomia, ventovieraita ihmisiä tulee juttelemaan avoimesti esim. kadulla. baarissahan on suorastaan tunkua pöytään, jossa istun. ja minähän sitten sosialisoin, juttelen ja tutustun. kyse ei ole vain vastakkaisen sukupuolen iskuyrityksistä, vaan sekä miehet että naiset minua lähestyvät täysin vilpittömästi.

onko tässä kyse vain aurastani, vain löytyykö muita kaloja, jolle tämmöinen on arkipäivää? :)

3

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • porukka ihan lakoaa aina kun astun huoneeseen, ihan baarifiilis,mahtava aura!

    • täälläkin

      tosin olen huomannut, että vain vanhemmat ihmiset jotain 70v. ylöspäin etsiytyvät juttusilleni tai vain kysymään neuvoa.Kaupassa haluavat, että etsin joitain tavaroita kun he eivät itse löydä.Ehkä näytän liikeapulaiselta??
      Silloin harvoin kun käyn baarissa, saan kyllä istuskella yksinäni, kerran joku sanoi, että olen niin luotaantyöntävän näköinen, ettei haluta tulla samaan pöytään, vaikka ois tungosta.

    • paitsi olen horoskoopiltani

      Rapu. Aika moni rapu vettää muita puoleesa. Mut eikös ne kaikki vesimerkit yleesä vedä :) vesimerkit on kuumaa kamaa ;)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      64
      8799
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      307
      6621
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5927
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3830
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      29
      3221
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3129
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1964
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1776
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1226
    Aihe