Voisikohan täällä kysyä että voiko kotona itse tehdä jotain juomaa jolla pääsee känniin? Maulla ei väliä. Mitä aineksia tarvii?
Itse tehtyä alkoholia
:_MIES_:
144957
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
....
Nyt tekis meli Kiljua...IIIIIIKKKK
vesi, hiiva ja sokeri
peukaloon
Paljon mitäkin
Paljon hiivaa ja sokeria ja vettä pitää laittaa
8litraa vettä 2kiloo sokeria 25grammaa hiivaa
Cottage sim resepti
Seisoen alat päkiöilläsi pyörimään ympäri lattialla niin kovaa kuin pystyt, niin ei tarvitse kauaa pyöriä, niin johan alkaa huimettamaan, ja voi heittää nurin ihan kuin kännissä.
Toinen konsti on se, että väkisin pidätät hengitystä yli minuutin, niin silmissä alkaa mustenemaan ja huimaa mukavasti sen jälkeen.
Ja kaikki ilmaista. Ei tarvitse mitään kiljupönttöjäkään.
Näiden viestien perusteella ilmeisesti kotona ei voi itse tehdä. Harmi..
hommaatte 10 litran kanisterin paatte 2 palaa hiivaa tai puolen pussia turbohiivaa jos nopeesti haluutte 3 litraa tuoremehua oman maun mukaa ja sit vettä kannuun melkein täyteen korkki piukkaan kiinni paatte sen uuniin pannuhuoneeseen tai johki mis on lämmin ei hirveen kuuma saa olla 40-50c on hyvä paatte kannun lämpimään ja venaatte viikon päivät tai pala hiivalla 2 ja vedätte naamaan eikä tartte montaa lasia ku on hokit
enjoy
Pannuhuoneessa onkin sitten mahoton siivoaminen, kun se kanisteri kojahtaa, ja kiljut ympäri seinien.
"..korkki piukkaan kiinni.."
Mihinkäs ne käymiskaasut sitten menee?
Ilmiselvä pommihan siitä tulee.
Kolmas on pikkuaivoinfarkti. Se kestääkin sitten 3vrk putkeen. Älkää leikkikö.
16v Veeti haluu päästä kännii vai