onko ketään jolta olis todettu päässä kasvain nimeltä paragangliooma? täällä kohtalotoveri menosssa kohta leikkaukseen. kokemuksia kaivataan
paragangliooma
5
6600
Vastaukset
- marhuo1
Olen käynyt Kuopiossa Cyberknife sädehoidossa 18.10.2012 Paragangliooman takia.Tässä odotellessa miten auttaa,mulla silmä vinossa ja korvasta tärykalvo pullottaa sen takia oikealla puolella molemmat.
- paraganglioma
Hei, minä kärsin myös kyseisestä sairaudesta. Kaksi kasvainta on jo ollut, ensimmäinen leikattiin vakavin komplikaation, tämän vuoksi toista ei voitu leikata, joten toinen sädehoidettin LINACilla. Sädehoito onnistui.
Nyt tuli karmaiseva hetki kun löydettiin kolmas, lähellä tuota jo sädehoidettua kasvainta, tuo Cyberknife saattaisi olla ainut toivoni. Auttoiko hoito sinua?
- Tutkimukset kesken
Miten tuo paragangliooma oireili ja miten se diagnosoitiin? Millaisissa tutkimuksissa se tuli ilmi?
- marhuo1
Korvassa sydämen sykkeen mukaan kuuloinen tinnitus ollut 7 vuotta ja 3 vuotta ollut silmä vinossa,painaa hermoa(abdusenspareesi)
Diagnosoitiin ottamalla suoraan tärykalvon läpi solunäyte ja kuvauksia ollut.
Ensi kuussa lähden uudelleen hoitoon,siellä selviää onko muutoksia.
Oireet ovat mulla ennallaan.
Neurokirurgi sanoi suoraan ettei voi leikata,liian riskialtista
Oulusta (oys)mennyt konsultaatiopyyntöjä minun vuoksi leikkausta varten aikaisemmin Italiaan,Saksaan ja Helsinkiin.
- Anonyymi
Minulla epäillään paraganglioomaa haimassa, 4cm kasvain (voi olla myös net-kasvain tai gist-kasvain). Kasvain ilmeisesti leikataan pois kun siitä on ensin otettu koepala. Minulla ei ole mitään oireita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692519Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842404Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172140Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441801Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai891766Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171707Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591619Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251067Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241005Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9907