GHO Monistaa ?

Gho-clinic mainostaa ihan selvästi että ottaa follikkelista vain senverran että sekä otto- että siirros-alueella molemmissa kasvu jatkuu. Eli kyseessähän olisi silloin jo hiuksen "monistaminen"

Voisiko vaikka "testitukka" tai muut asiantuntijat kommentoida mistä oikein on kyse??

Olen itse olettanut että ainoastaan siirto onnistuu, ei määrän lisääntyminen.

http://www.ghoclinic.com/eng/indexgho.htm

Mikäli asia ON näin kuin Gho lupaa niin silloinhan kannattaa mennä hänelle eikä ILTERILLE FUE-siirtoon. Kyseistä herraa kyllä ihan kehutaankin monilla palstoilla. Tietääkö joku huijaako kyseinen äijä ????

Jotain hämärää tässä taas on...? Kertokaahan asiantuntijat.
2415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.ghoclinic.com/eng/faq.htm

Kyseisellä sivustolla ensimmäisenä kerrotaan, tosin asia sivuutetaan varsin vähin äänin vaikka omasta mielestäni se olisi KAIKKEIN tärkein asia koko jutussa !!!!



How does the Natural Method work?

In the Natural Method, the grafts, consisting of one or more follicles, are taken directly from the donor area, one by one, and placed in the transplant area. A small section of the removed hair follicle remains in the donor area and grows into a new healthy hair once again.


...siis tuonkin mukaan hiusta ei ainoastaan siirretä vaan monistetaan...?

Kertokaa nyt joku jo mitä olen ymmärtänyt väärin jotta voisin tilata sen SIIRTOAJAN suoraan Ilteriltä.. !!!!!

Äänestä
  • Kyllä tuo Ghon metodi on ihan oikeasti todistettu tieteellisesti päteväksi.
    Eli teoria ei ole huuhaata tosiaan.
    Kun hiuksen katkaisee keskeltä, niin alapuoli jatkaa kasvua kuten ennen, mutta yläpuoli voidaan istuttaa toiseen kohtaan päätä, missä sekin kasvaa. Eli yksi hius jaetaan kahdeksi.

    Ennen kuin joku nyt repii onnesta pelihousujaan, niin tuo on todistettu TEORIASSA, mutta käytännössä tuo on sitten vähän niin ja näin.

    On melkein mahdotonta tietää että mistä kohtaa hius pitäisi katkaista, joten operaation suorittava lääkäri arvaa sen jotenkin.
    Tuloksena sitten hius voi jatkaa kasvuaan kahdessa paikassa erillisinä hiuksina, tai vain jommassa kummassa, tai pahimmassa tapauksessa katkaiseminen ei tuota kasvavaa uutta hiusta, mutta kuolettaa myös donor-alueelle jäävän tyngän.

    Nettitietojen mukaan Ghon tulokset eivät ole millään tavalla näkyvästi parempia kuin muidenkaan FUE-kirurgien. Jotkut ovat moittineet jopa huonommiksi.

    Lisäksi Gho Clinic ei ole enää Ghon klinikka, vaan äijä menetti sen hallinnan ja se toimii nykyään ilman Ghota. Gho tutkailee muualla uusia hiustensiirtotekniikoita, joihin jotkut uskovat kuin uskovaiset, mutta joita suuri osa pitää pelkkänä amatöörien puuhasteluna, josta ei ole mitään käytännön hyötyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraaja.. kirjoitti:

Gho-clinic mainostaa ihan selvästi että ottaa follikkelista vain senverran että sekä otto- että siirros-alueella molemmissa kasvu jatkuu. Eli kyseessähän olisi silloin jo hiuksen "monistaminen"

Voisiko vaikka "testitukka" tai muut asiantuntijat kommentoida mistä oikein on kyse??

Olen itse olettanut että ainoastaan siirto onnistuu, ei määrän lisääntyminen.

http://www.ghoclinic.com/eng/indexgho.htm

Mikäli asia ON näin kuin Gho lupaa niin silloinhan kannattaa mennä hänelle eikä ILTERILLE FUE-siirtoon. Kyseistä herraa kyllä ihan kehutaankin monilla palstoilla. Tietääkö joku huijaako kyseinen äijä ????

Jotain hämärää tässä taas on...? Kertokaahan asiantuntijat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu