Patong vai Kata Beach??

Patong vai Kata Beach???? PERUSTELKAA!!
62600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mitä etsit.patong on enemmän menomesta kun toi kata on paljon hiljaisempi alue,mutta uimavedet on puhtaampia siellä ja karon beach on vieressä?

Äänestä
  • ei vain paljon hiljaisempi vaan täysin hiljainen, muutama ravintola ja paikka kuolee puolenyön tietämillä, Rannoiss ei paljon eroa paitsi hinnoissa, Patong halvempi ja moniouolisempi.
    Jos vähääkään haluatte monipuolisuutta ja elämää , öisin varsinkin niin silloin ehdottomasti Patongille.

    Äänestä

  • kalamies69 kirjoitti:

    ei vain paljon hiljaisempi vaan täysin hiljainen, muutama ravintola ja paikka kuolee puolenyön tietämillä, Rannoiss ei paljon eroa paitsi hinnoissa, Patong halvempi ja moniouolisempi.
    Jos vähääkään haluatte monipuolisuutta ja elämää , öisin varsinkin niin silloin ehdottomasti Patongille.

    Patong on kyllä Phuketin menopaikka mutta alkaa olla nykyisin kuin "pikku-Pattaya" jonne ei ainakaan lapsiperheiden kannata mennä missään nimessä! Hirvittävä tungos ja hälinä, kaupustelijat ja räätäliliikkeiden sisäänheittäjät repimässä hihasta koko ajan. Rannat tupaten täynnä, vesijettiä, liitovarjoa ym. häiriötekijää. Likainen ja roskainen ranta. Myös prostituutio alkaa Patongilla olla jo hyvin näkyvää! Ei kiitos!

    Katalla useita hyviä ruokaravintoloita, pikkuputiikkeja, pubeja ym. kuppiloita löytyy niitä haluaville. Itseasiassa en juurikaan keksi mitään mitä Katalta ei saisi Patongiin verrattuna. Katalla paras ranta jossa myös hotellit parhailla paikoilla!

    Äänestä

Ehdottomasti Kata. Aivan ihana ja idyllinen paikka- toisi kuin Patong. Patongilla ihan järkyttävä tungos koko ajan ja sisäänheittäjät räätäleissä ihan hulluja...samoin myyjät. Prostituutio näkyvämpää kun pienemmillä rannoilla.

Patongin rannan vesi sameampa kuin Katan ja muutenkin ranta tupaten täynnä. Katalta pääsee helposti tuktukilla tai taksilla 250bht Patongille jos iltaelämältä kaipaa hälinää ja tungosta. Suosittelen Karon Beachin puolella, mutta aivan Katan tuntumassa (300m Katalle ja 1km Karonin keskustaan) olevaa hotellia Phuket Island View (meren rannassa), ainakin Tjäreborgilta löytyy ko. hotelli- siitä on loistavat yhteydet sekä Katalle että Karonille ja Patongillekn pääsee :), Meille riitti yhtenä iltana 1h patongilla...viimeisenä päivänä yritin mennä sinne shoppailemaan luultuani, että myyjät jotenkin rauhallisempia päiväsaikaa- ja p****t- ihan yhtä päällekäyviä olivat kun illallakin, joten kestin alle tunnin sillä reissulla :)

Äänestä

Olen molemmissa käynyt. Ite tykkään enempi Karon Beachistä, on hivenen rauhallisempaa, siellä beachilläkin tilaa ja puhdasta, silti palvelut vieressä, basaarit, apteekit, rahanvaihdot, kuppilat ja kaupat löytyvät kaikki vierestä. Luontoakin vähän näkyy taustalla. Patong taas on hyvin meluisa (kova liikenne) kuhisee aamusta aamuun, mutta eläväinen, turvallinen ja kiva sekin, jos on nuori ehkä Patong jos on keski-ikäinen tai lapsiperhe niin Karon. Ne on vain 15 min tuk-tuk matkan päässä toisistaan ( yhteensuuntaan n 300 bahtia eli 6 Euroa).Et voi hyvin käydä Karonista Patongilla sillon kun huvittaa.

Äänestä

Jos kaipaa vilinää ja vilskettä,Patong parempi,
mut katan ranta on kyl siistimpi jne.Tosin rahalla saa ja tukkarilla pääsee,vaikka kävis esim päivittäin rannalta toiselle:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön,.,,..! kirjoitti:

Patong vai Kata Beach???? PERUSTELKAA!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu