Onko viel

Mites menee??

Mikä on olo??

Joko alkaa tuntumaan siltä että voisi jo lähtä synnyttään??

Itellä nyt viikkoja 39 3 ja olo alkaa olemaan tuskanen ja kävellä saapi niinku ankka=)
Vaikka virtaa kyllä viel on mut välillä iskee se väsy sitten..=/
Ei ole supistuksia näkynyt,mutta särkyjä on kyllä ollut muutamia=)
Jospa se sieltä tulisi piakkoin pihalle...
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viikkoa jälessä olen, mutta suurin piirtein samanlaiset on tuntemukset....Ei milläääääääääääään jaksais enää odottaa...(kärsimätön ihminen kun olen). Toisaalta yritän rauhoittaa mieltäni, pääasiahan se on, että kaikki sujuisi hyvin, ei niinkään milloin se tapahtuu.

Olo on aika väsynyt. Jalat puutuvat helposti ja nukkuma-asentoa pitää vaihtaa tämän tästä. Supistuksia tulee myös aika usein.

Jaksamista viime metreille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huhtimammoja?? kirjoitti:

Mites menee??

Mikä on olo??

Joko alkaa tuntumaan siltä että voisi jo lähtä synnyttään??

Itellä nyt viikkoja 39 3 ja olo alkaa olemaan tuskanen ja kävellä saapi niinku ankka=)
Vaikka virtaa kyllä viel on mut välillä iskee se väsy sitten..=/
Ei ole supistuksia näkynyt,mutta särkyjä on kyllä ollut muutamia=)
Jospa se sieltä tulisi piakkoin pihalle...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu