Onko karvaisille urosmiehille käyttöä nykyisin? Kaikki tuntuu haluuvan vain karvattomia, sileiksi ajeltuja posliininukkeja.
Karvaiset urosmiehet!
Nalle Karhunen
6874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Karvattomuus on lyhyt muotioikku - metroseksuaalien kiiltokuvakansista kopioitu " ihana pikku juttu".
Kunnon mies, kaikkine karvoineen pysyy aina muodissa ja haluttavana, paitsi pikkuisten barbipoikien, joilla unelmat ovat muualla.
Parta kasvamaan ja rintakarvat esille! Kesä on taas täällä.
Karvat on tulossa taas muotiin jopa noille "metroseksuaaleille". Ihan hyvä vaan! Aina tykänny ja aina tulen tykkäämään ;)
Suomalaiset ovat luonnostaan karvattomia, jos ei sitten oteta huomioon niitä kolmea karvaa, jotka ovat ristissä rintakehällä xD Siinä on sulle syy sille, miks karvattomuus on täällä muodissa. Ei tartte mennä paljoa Tanskaa edemmäksi, kun tilanne muuttuu täysin. Keski-Euroopassa homomiehet eivät enää sheivaa toisin kuin täällä Suomessa.
Huhujen mukaan siellä on myös kysyntää vanhemmille ja miehekkäille miehille. Oletan, että joku parikymppinen, karvaton ja feminiininen poju käy naisesta, mikä lienee syy siihen, että ne ovat muodissa täällä Suomessa. Näin seksi luonnistuu kaappi-homoilta ja -bisseiltä, kun voi edes jollain alitajuisella tavalla välttää ajatuksen siitä, että on sängyssä miehen kanssa...
Karvat saavat kasvaa just niin kuin kasvavat. Lyhyt parta tekee Suomen pojusta hetkessä miehen... varsinkin jos ei ole vaalea.
Mutta ylipaino on sitten toinen asia, joka nalleissa aina laittaa hiukan karvat pystyyn...
ki nalle!
Monet itseään karhuksi kutsuvat ovat karvattomia läskejä. Minä taas miellän karhun rotevaksi, karvaiseksi, miehekkääksi ei läskiksi. No onhan sekin tapa saada hyväuskoisia huijatuksi:)