Suunnitteilla 2 vk:n matka Marmarikseen elo-syyskuun vaihteessa.Onko miten tukalan kuumaa silloin? Itsellä kokemusta vain toukokuusta Marmariksessa.
Marmaris elo/syyskuussa
nasunasu
2636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Paikallisten mukaan syyskuun puolenvälin jäkeen ilmat inhimillistyy!Itse en keskikesällä ole siellä käynyt mutta jotkut tuttavat ovat olleet ja kieltäytyvät ehdottomasti lähtemästä heinä-elokuun aikana.
Harrastan itse myös toukokuuta silloin minusta miellyttävin ilma.Syyskuun lopussa olen myös ollut; ilman puolesta silloin ihan hyvä, mutta likaista, väsyneitä paikallisia ja jotenkin nuutunut tunnelma.
Olen ollut kolme kertaa elo-syyskuun aikana Marmariksessa ja siellä on silloin tosi kuumaa...noin 40... Itselleni ainakin jo vähän liian kuumaa, ei jaksa oikein tehdä mitään kun on veto pois. Edullisen hinnan takia olen sinne silloin suunnannut. Nyt lähtö parin viikon päästä..