elokuviin.

huomenna olis vähän pakko mennä elokuviin, luokan kanssa.. ääh, miten selviin jos alkaa hirmuisesti siellä ahdistamaan/panikoiduttamaan ?
1231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mennä istumaan penkkirivin päähän ja melko lähelle uloskäyntiä. Jo se saattaa auttaaa kun ajattelet että tuosta pääsen nopeasti ulos jos tilanne sitä vaatii. Jos joudut lähtemään kesken pois, ota sekin ihan niin rennosti kun pystyt, sano muille että tuli vähän huono olo, tarttee lähtee. ei siinä sen kummempaa. Eikä kukaan sitä varmaan sen ihmeemmin kummastele.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


....... kirjoitti:

huomenna olis vähän pakko mennä elokuviin, luokan kanssa.. ääh, miten selviin jos alkaa hirmuisesti siellä ahdistamaan/panikoiduttamaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu