Mulla tuntuu paineen tunnetta koko suoliston alueella, ku siel on niin paljon ilmaa...Se ei tule peräpäästä ulos, vaan röyhtäilyllä. Aiheuttaa pahaa ja etovaa oloa ja aamuisin oksentelua. Ei löydy apua cuplatonista ainakaan. Ilmaa on siellä 24/7. Sais olla parempia lääkkeitä tollaseen.
ilmavaivat...
Juuppeli
2786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuntuu että mahani täyttyy nopeasti syödessä jota röyhtäily auttaa ku vetää sitä ilmaa pois sieltä...typerää kun vähän syöny niin kohta onkin jo etova olo. Röyhtäily ja ilman päästäminen pois palauttaa ruokahalun hetkeksi. Tuntuu että sitä ilmaa keräytyy sinne vähän liikaakin.
valmistetta itselläni on sellainen kuin Monizym Entzymes ( naturamedia valmistama)
Heikko entsyymiaktiivisuus aiheuttaa lukermattomia vaivoja,kuten epämääräisiä vatsakipuja,vatsan turvottelua, varhaisen täytyymisen tunnetta syödessä, vaihtelevaa ripulia ja ummetusta, mädänhajuista ja papamaista ulostetta,suolistohiivan liikakasvua röyhtäilyä,närästystä,kaasunmuodostusta,kuvotusta kilpirauhasen sairauksia aivojen toimintahäiriöitä jatkuvaa väsymystä ja keskittymishäiriötä.
( tämä luki siinä ohjevihkossa)
on auttanut ainakin minua
http://www.kuntoravinto.com/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/Kuntoravinto/Products/230