Hei
Olen muuttamassa Pietariin ja olisi kiva tutustua siel asuviin suomalaisiin kun kahdestaan miehen kanssa muutetaan. Miten mahd. raskaus/synnytys sujuvat siel? Olisiko "kohtalotovereita" n.30-50v?
Pietariin!
3
612
Vastaukset
paikalliseen sairaalaan!
- heikki
Pietari on kaunis ja täynnä kulttuuria, nähtävää ja koettavaa jos olet historiasta kiinnostunut. Tapasin siellä ystävällisiä ihmisiä ,muuta varo rahan käsittelyä ravintoloissa, joka kerta kun ostin ruokaa lasku oli väärin, tai rahasta palautettiin liian vähän takaisin. Sain joka kerta riidellä asiasta, yleensä tuloksetta. Maksa aina pienellä rahalla !!!
En suosittele synnytämistä siellä ellet mene johonkin kansainväliseen yksityissairaalaan. Onnea matkaan, se on kokemus!- Venäläiset!!!!
Venäläiset ovat todellakin SIKOJA se tulee teille Pietarissakin eritäin selväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1871890
- 1131033
- 99947
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20717- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42588Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28544Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174536Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;199473