Voiko Bodomissa käydä näin?

141893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

***

Äänestä

ihminen osaa usein myös psyykata ( mm suggeroida) työntää pahat ja ikävät asiat " pahaksi uneksi"...kaikki käytämme tietoisesti ja tai alitajuisesti psyykkisiä puolustusmekanismeja. Osa meistä huijaa itseään elämänsä loppuun. J B ei kyennyt...

Äänestä

Ei voi, Nilsillähän oli pään alueella kuusi erilaista murtumaa, häilyi tajuttomuuden ja alentuneen tajunnantason välimaastossa. Onhan selvää että sekin vaikuttaa muistikuviin.

Äänestä

BODOMISTA JAUHAMINEN!

Äänestä
  • Mutta mitä tapahtuu kun sitten joku päivä muistaa sen ääneen?
    Ainakaan putkassa muistaminen ja jopa oman tuomionsa pituuden selkeästi tietäminen ei auttanut. Silti vapautettiin.

    Äänestä

Eiköhän "Butcher of Bodom" ole itsensä aivopessyt ja luulee elämänsä loppuun asti olevansa syytön.

Äänestä
  • Sillä sipuli.

    Äänestä

  • voipi olla kirjoitti:

    Sillä sipuli.

    Heh!

    Siinä itse "sillä sipuli" urakoi kolme viestiä yhtäperää. Helpompi olisi ollut jos olisit pistänyt kaikki samaan, vastannut itsellesi samassa viestissä, so what.

    Äänestä

  • kolme viestiä kirjoitti:

    Heh!

    Siinä itse "sillä sipuli" urakoi kolme viestiä yhtäperää. Helpompi olisi ollut jos olisit pistänyt kaikki samaan, vastannut itsellesi samassa viestissä, so what.

    Ei pidä paikkaansa, kirjoitin vain yhden. Eli kahdesta en tiedä - voivat olla Nissen käsialaa..

    Äänestä

kasvaa mieheksi.
Yllättävää että Jarmo siihen pystyi.

Äänestä
  • ensin muistinmenetyksen, sitten tunnustuksen vaikutuksia oikeuteen. Muistinmenetys ei mennyt läpi eikä syyntakeettomuus, joten seuraava näytös kehiin..

    Äänestä

  • vaan laskelmoi kirjoitti:

    ensin muistinmenetyksen, sitten tunnustuksen vaikutuksia oikeuteen. Muistinmenetys ei mennyt läpi eikä syyntakeettomuus, joten seuraava näytös kehiin..

    on eri juttu.

    Äänestä

Kyllä voi.

Äänestä
  • omaiset.
    Tekijä hei,
    ole mies, tee jarmot!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eki ruusenkvist kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200704256031822_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu