pystyykö sitä tietämään olevansa raskaana ennen klu menkat jää pois? itsestä on nyt tuntunu 2 viikkoo ja menkat on 5 päivää myöhässä yleensä säännölliset, tuntuu niin ku välillä turvottas ihan kunnolla, mut ei näy ulospäin. testi näytti negaa sillon ku 2 pv myöhässä nyt pitää mennä lääkäriin kuhan 7pv myöhässä. Oiskohan voinu käydä niin hyvä tuuri et oisin raskaana? jotenki vaan on semmonen olo et ne menkat ei oo vaan tavallisesti myöhässä, niinku tietäs että ne ei tuu.... nooh tarvii vaan toivoo että ois raskaana että tää ei ois mitään vakavaa!!!!
onko ollu?
kitty
4340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
esim Apteekin oma ei ole kovinkaan herkkä, ei myöskään Predictor, joka kuitenkin antaa ihan varman tuloksen plussasta. Herkimpiin kuuluu mm. Sure Stick. Eli on mahdollista että olisit raskaana, varsinkin jos olet ovuloinut myöhään, jolloin raskaushormonia ei ole ollut vielä kovinkaan paljon virtsassa testiä tehdessäsi.
mulla oli oireita,pahaoinvointia,rinnat kipeet,masu kipee ja muutenki outo olo. Silloin kun menkkojen olisi pitänyt tulla.
Kuvittelin vaan että kyllä ne tulee, vähän myöhässä,että johtuu niistä vaan eipä johtunut =) Plussasin apteekin testillä kun menkat myöhässä noin 2 viikkoa. Eli nyt jälkeenpäin ajateltuna nuohan oli raskaus oireita. Joita on jatkunut tähän päivään asti ja viikolla 13 mennän!
Toivotaan että oisit raskaana, kerro sitten kun tiedät.
en ollu... menkat tuli 6pv myöhässä, katse eteenpäin ja uusi yritys, ei saa lannistua! jos jo tässä kuussa tärppäis!
Mutta TOIVOTAAN PARASTA =)
ONNEA YRITYKSEEN!