Menin tilamaan netistä akvaariooni ulkosuodattimen.Kuulemma ihan hyvä perus suodatin.Ulkosuodattimista en paljoakaan tiedä joten voisiko joku auttaa ja käydä lukaisemassa tuo linkin.Mitä minun olisi pitänyt vielä suodattimen lisäksi tilata? Hanat.Jotain suodatusmassaa tilasin. Sitä mitä tuossa neuvottiin.Tiedän, että olisi pitänyt mennä johonkin liikkeeseen, mutta kun työaikani sellaiset, että ei ole mikään liike auki kun pääsen töistä.
http://www.akvaarioon.fi/index.php?page=shop.browse&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=26
http://www.akvaarioon.fi/index.php?page=shop.browse&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=26
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin minkä suodattimen tuolta tilasit... malli?
Minkä kokoinen akva sulla on?
Mitä kaloja siellä on?
Suodattimen lisäksi, ellei ole jo paketissa mukana... massoja; sintrattua lasia tms., nk. makaroni putkea, hienosuodattimia... siinä tärkeimmät.
Tuon 2213 mallin.Mulla ei ole kaloja akvassa vaan tulareita, mutta tarvitsin silti apuja.200 l akva kyseessä.
"Tehokas ja helppokäyttöinen perusulkosuodatin keskikokoisiin akvaarioihin. Sisältää suodatuskorin, jossa voidaan käyttää joko valmiita suodatuslevyjä tai vaihdella erilaisia suodatusmassoja, kuten esim. SUBSTRATprota, EHFIFIXiä, EHFISYNTHiä tai EHFIAKTIVIA."
Näin sivulla sanottiin niin ajattelin käyttää noita valmiita suodatuslevyjä.Vai?
Hyvä ratkaisu liskopaludaarioon!