Osaisiko joku kertoa, miten kauan Opamox voi näkyä huumetestissä? Itsellä kulunut 13vrk kun otin 90mg. Voiko vielä näkyä testissä? Talven ja kevään mittaan on tullut otettua aina silloin tällöin suunnilleen tuolla samalla annostuksella.
Lisättäköön vielä, että mulla on ihan laillinen resepti tähän lääkkeeseen ja sen kautta aina lääkkeet saanut. Eli huumetestissä ei pitäisi olla ongelmia, jos kerran on resepti? Siitä kannattaa varmaan kertoa etukäteen?
Sori typerät kysymykset, oon hiukan paniikissa tuon testin takia kun en oikein ymmärrä miten se kuvio menee..
Huumetesti ja Opamox
10
15861
Vastaukset
- ...sinä...
...eikai ne nyt sua sulle määrättyi lääkeit kiellä käyttää. ;)
- James85
Öh, kiitos. :) Sen takia jännitän sitä, että huoliiko ne mua sinne töihin ollenkaan kun mulla on tuollaisia lääkkeitä. Tää on sellanen työhöntulohuumetesti. En haluaisi kertoa, että käytän mitään. Ja mulla ei ole varaa menettää tätä paikkaa.
- ...sut...
James85 kirjoitti:
Öh, kiitos. :) Sen takia jännitän sitä, että huoliiko ne mua sinne töihin ollenkaan kun mulla on tuollaisia lääkkeitä. Tää on sellanen työhöntulohuumetesti. En haluaisi kertoa, että käytän mitään. Ja mulla ei ole varaa menettää tätä paikkaa.
...sinne parempi et asija on hoidos kun tulis vaikeuksii duunis. :)
- Anonyymi
...sut... kirjoitti:
...sinne parempi et asija on hoidos kun tulis vaikeuksii duunis. :)
Jos sinulla kerran on resepti niin ei se tuoda sulle minkään näköistä ongelmaa jos vaan syöt niinkuin reseptit sanoo
- ..................
kun meet sinne seulaan ni se hoitsu täyttää sellasen seulalähetteen susta ja siihen merkataan bentso erittelyyn jonka jälkeen tietää tarkkaan mitä oot vetäny :)ylös jatkuva lääkitys. Varaudu ottaa s resepti mukaan etpystyt todistaa et sulla oikeesti on nen bentsot määrättynä. Ja mitä tohon aikaan tulee, ni jos ne on luvallisia niin sillähän ei ole väliä kauan ne näkyy.
Ja jos joku haluaa vielä varmistaa että oot syöny pelkästään niitä opamoxeja niin ne voi lähettää sen positiivisen seulan- ...............
vittu toi viesti on menny ihan sekavaks....
no jos et ota tosta tolkkua ni laita viestii ni selvennän.....otan noita työkseni....läppäril ku kirjottaa ni noi rivit hyppii ihan miten sattuu - Anonyymi
Olet täysin oikeassa
- ??????
voiko opamoxia käyttää huumeena tai voiko sillä saada pään sekasin
- telaritonparhaita
Benjot näkyy aika kauan seuloissa. Ps. Opamoxit on ihan paskoja ryynejä, ne 50mg moxit on jopa ihan ok, mutta 15 ja 30 milliset ihan paskaa ja muutenkin oksatsepaami on aika tylsä bentso. Xanoreita ja Rivatrillejä sekä dormicuami se pitää olla perkele! Tai vaikka insomineja....
- Anonyymi
Kai opamoxit on huonoja sun kaltaselle bentsopäälle. Opamoxit vähiten koukuttavia ja toimii kyllä tolettomalle Tarpeeks hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897