Eli mitenkä? Milloin? Miten paljon vuotoa? jnejne??
Kiinnittyminen??!!
Miten se nyt meni
2693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eli kiinnittyminen tapahtuu n.6 vuorokautta hedelmöittymisen jälkeen. Voi tapahtua myös aiemmin tai myöhemmin, mut keskimäärin noin. Vuotoa ei välttämättä tule. Varmaan suurimmalla osalla vuotoa ei ole. Jos on niin ei mitään runsasta kuitenkaan.
kysylit kiinnittymisestä ja voisinkin kertoa kokemukseni, koska tunsin munasolun irtoamisen ja kiinnittymisen todella selkeästi.
Ovulaation jälkeen mulla tuntui mahassa kinnittymiseen asti viiltelyjä ja ne loppuivat heti kiinnittymisen jälkeen. n. 6-7 vrk munasolun irtoamisesta mulla tuli todella minimaalisesti vuotoa.Vuoto oli rusehtavaa, vähän limaista ja kivut oli ihan kuin menkat alkaisi. Siivoilin kotona juuri tuohon aikaan ja yhtäkkiä iski kunnon hikeä päälle. pyörrytti myös. Ajattelin jo että jaahas, menkatko ne sieltä ennenaikojaan tulee. Mutta vuotoa tulikin vaan sen kerran ja muistaakseni vielä vähemmän seuraavana päivänä. Noihin aikoihin heräsin myös yöllä kunnon kramppiin mahassa, mikä todella sattui. Aavistelin tuolloin,että voisiko tämä olla sitä, mutta en vielä uskaltanut koko ajatusta sille heittää. Lämmöt kuitenkin ovat pysyneet koholla, väsyttää,paleltaa, rinnat on kipeät ja pissa on todella keltaista vaikka olen juonut normaalisti ja käynyt vessassa tiuhaan.Niin ja maha on ollut sekaisin. Tänä aamuna uskaltauduin testaamaan ja oikein selvä plussahan sieltä tuli!