Miksi Suomessa ei ole käytössä Coaxil (tianeptiini) mas. lääkettä? Se on todettu tehokkaaksi masennuksen ja ahdistuksen hoidossa. Lääkkeen on todettu jopa korjaavaan aivoissa pitkäaikaisen stressin aiheuttamaa vahinkoa. Melkein sivuoireeton ja ei vie seksihaluja!
Coaxil- ihmelääke!
totta on
65145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.tianeptine.com/refs/index.html
Ihmettelempä kovasti jos täältä saat vastauksen kysymykseesi. Soita vaikka lääkeliittoon ja kysy. Vai onko tarkoituksesi saada masentuneet ihmiset vonkumaan tätä lääkettä lääkärissä ("kun netissä sanottiin, että se on niin mahdottoman hyvä lääke") ja sitä kautta lääke saataisiin suomen markkinoille? En voi kuin päätäni pudistella.
Se on rahasta kiinni. Ei kannata.
No perskule jos lääke toimii ja on hyvä se todennäköisesti vähentää kustannuksia masentuneiden ihmisten kohdalla monessa muussa asiassa eli vähemmän jengiä sosiaalitoimiston luukulla, mutta tämän päivän meiningissä on vaikeaa saada mitään järkevää aikaan yhtään missään maailmassa. Se on Hell on Earth ja lapset leikkii ihan normaalisti niinku aina ennenki. Tervetuloa kaikki vaan joo tääl on kiva pärjäillä älä valita paskasta fiiliksestä kaikilla muillakin on yhtä vähän aloitekykyä asioiden tilan parantamiseksi.
Aa dirlandarlandaa!
Tianeptiini tunnetaan jenkeissä nimellä bensa-asemaheroiini.