elmeriläiset auttakaa

Se on taas kipiä täällä. Onkos teille muille tullut yöllä seuraavaa oiretta. Leikattu jalka nykäsee yöllä muutaman kerran suoraks oikein kovalla voimalla tai sitten se tekee sellasta pienempää nykäsyä muutaman sarjan suoraks ja koukkuun. Alkaa vituttaa ku ei enää saa nukuttua. Mul on alkanu uudelleen ne jalkapohjan sähköiskut ja varpaitten jäykistyminen. Jos tiiätte keinoo estää nykimiset ja säkärit kertokaa.Luulin et ne säkärit loppu ku naulat poistettii mut ovat palanneet.Oon muuten laihtunu joulukuusta 8 kiloo ei oikee ruokakaan maita ku on nii saatanan kipee. Duunin takia ei voi syödä kovia kipulääkkeitä ku joutuu sit nuokkuun.Otan vasta illalla.
4481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ite suoristaan ja koukistaan vai meneekö ihan ittestään? siis krampaako lihakset?

Mulla rupee näyttää aika hyvältä toi koipi, kipee se on ja turvoksissa mut pystyn juokseen, tai nyt on akilesjänteen tulehdus et en juokse.
Pieniä sähkäreitä tulee varsinkin asfaltilla juoksun jälkeen.

tsemppii

Äänestä
  • koukkuun ja suoraks joko kerran rajusti tai sit niin et jos oisin pystyssä ni ihan ku vettä polkis yhellä jalalla sitä kestää noin 20 sekuntii.Kyl mul lihaksetki nykii, mut se on eri juttu. Must tuntuu et mul on ollu jalka jännittyneenä koko päivän sellaseks pölkyks ja sit makuulla se ninku "rentoutuis" ittellää ja et ne ois just noi jänteet mitkä on tuol polvitaipeittten molemmin puolin.Ennen naulojen poistoo olin verikokeis ku mul on verenpainelääkkeet ne otti kaikkii kokeita s uoloista ym et veriarvot pitäs olla kunnos.En tiiä.Ei oo kivaa.Paitsi et kohta lähetään kattoon yhtä maatilaa mun tytölle se on ostoaikeissa siel on tilat kolmelle hevoselle.Heppahullu ollu koko ikänsä nääs.Kiva milla et pääset juoksee sä oot niin nuoriki viel.Täytyy mennä taas valitteleen jos ei toi jalan nykiminen kohta lopu.Hyvä dietti tää kyl on ollu ku ruoka ei maistu. :)

    Äänestä

  • kipiä kirjoitti:

    koukkuun ja suoraks joko kerran rajusti tai sit niin et jos oisin pystyssä ni ihan ku vettä polkis yhellä jalalla sitä kestää noin 20 sekuntii.Kyl mul lihaksetki nykii, mut se on eri juttu. Must tuntuu et mul on ollu jalka jännittyneenä koko päivän sellaseks pölkyks ja sit makuulla se ninku "rentoutuis" ittellää ja et ne ois just noi jänteet mitkä on tuol polvitaipeittten molemmin puolin.Ennen naulojen poistoo olin verikokeis ku mul on verenpainelääkkeet ne otti kaikkii kokeita s uoloista ym et veriarvot pitäs olla kunnos.En tiiä.Ei oo kivaa.Paitsi et kohta lähetään kattoon yhtä maatilaa mun tytölle se on ostoaikeissa siel on tilat kolmelle hevoselle.Heppahullu ollu koko ikänsä nääs.Kiva milla et pääset juoksee sä oot niin nuoriki viel.Täytyy mennä taas valitteleen jos ei toi jalan nykiminen kohta lopu.Hyvä dietti tää kyl on ollu ku ruoka ei maistu. :)

    jotenkin tuntuu et ne lihakset siel vaan vähän tavallaan kramppailis kun rentoutuvat. Mut tuntuu aika oudolta tollaten. Kyl itte joskus kun istun risti-istunnas tulee pakottava tunne oikoo koipee. Mut ei se ittestään ny. Mietin et kuvaisko tota sun koipee kunnon elohiiri?



    Tuli käytyy kaverin ja hänen kihlattunsa kans uimassa. SE kihlattu tos mennessä valitteli et hänen koipensa on kipee ja se on ihan jouduttu tähystään. mä en viittinyt mitään sanoo. Altailla se sit vaan totes nolona et mun koipee on jouduttu vähän enemmän kun vaan tähystään :D

    Oli yllättävän kiva uida. Autto tosi paljon sen arpikudoksen poistaminen. Vähän sattu mut ei ollenkaan niin paljoa mitä vuos sit uiminen sattu. pitäis ruveta käymään ahkerammin uimas.

    Äänestä

..oo enää niitä säkäreitä ollu ku ihan satunnaisesti, jos jalka on jotenkin huonossa asennossa tai istun pitkään ja kun lähen liikkeelle ni sit. Sun on kaiten pakko taas turvautua lääkärin apuun tässä asiassa, hulluksihan sitä ihminen tulee jos ei saa kunnolla nukutttua noin pitkään aikaan!

Joo mun pitäis mennä ens viikolla kans töihin ja jännittää ihan sikana et miten se onnistuu.. Mulla on aika fyysinen työ, paljon seisomista ja kävelyä. Onnun vielä jonkin verran ku mulla on sellanen kohta tossa polvessa et ku jalka koukistuu kävellessä ni se pettää aina välillä. Johtuu kuulema siitä kulumasta. Rappusten kävely ei onnistu vielä alaspäin ollenkaan ilman keppiä, samaisesta syystä. Mut ehkäpä se siitä, peukut pystyyn..

Tsemppiä kipiälle ja kaikille hyvää viikonloppua!! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kipiä kirjoitti:

Se on taas kipiä täällä. Onkos teille muille tullut yöllä seuraavaa oiretta. Leikattu jalka nykäsee yöllä muutaman kerran suoraks oikein kovalla voimalla tai sitten se tekee sellasta pienempää nykäsyä muutaman sarjan suoraks ja koukkuun. Alkaa vituttaa ku ei enää saa nukuttua. Mul on alkanu uudelleen ne jalkapohjan sähköiskut ja varpaitten jäykistyminen. Jos tiiätte keinoo estää nykimiset ja säkärit kertokaa.Luulin et ne säkärit loppu ku naulat poistettii mut ovat palanneet.Oon muuten laihtunu joulukuusta 8 kiloo ei oikee ruokakaan maita ku on nii saatanan kipee. Duunin takia ei voi syödä kovia kipulääkkeitä ku joutuu sit nuokkuun.Otan vasta illalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu