27.4-07 Perjantai

Ja juhlapäivä! Koirani täyttää tänään 4 vuotta eli syömme maksalaatikkoa ja nakkeja mutta alkoholista pidätäydymme synttäreistä huolimatta, eli raitis perjantai!!

9

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Papio1

      Tänään raitis perjantai päivä ja täyteen 1 v. 9 kk. raittina. Tilanne jatkuu.

      • Cettuz!

        Raittiina. Hyvin pyyhkii Papio,ok. Niin ne päivät kuluvat huomaamatta ja tulee viikkoja, kuukausia, vuosia, ja kaiken lisäksi raittiina.


      • 1 vuosi ja 9kk. ilman alkoholia on hieno saavutus.


      • veska58

        paljon,onneks paljon.Jatketaanhan samalla lailla.


    • aahoohoo

      just vähän aikaa sitte ollu perjantai? Nää viikot mennä humpsahtaa niin nopeesti että oikein pelottaa etukäteen miten vikkelään kesä menee. Yks kaks seistäänki sitte taas kinoksessa.

      Oho miten ajatus laukkaa...onhan tässä tämäki päivä vielä edessä. Neljä tuntii työtä, josta puol tuntii menee pelkkään syömiseen ja kuvitelkaa: kunta maksaa siitäki palkan! Syömisestä!

      Oon tehny jo pieniä valmisteluja Vappua varten. Naamiaispuku on valmiina kaapissa - koululla on aattona nimittäin naamiaiset ja nyyttärit. Pukeudun neiti Porsaaksi. Illalla tälläsin ne ryysyt päälle ja voi elämän kevät että rupes hikee pukkaamaan - oli se niin hirveen näköstä.

      Ja pois minusta jotta ryyppäisin tänään taikka Vappunakaan - känninen porsas. Hyi helekatti!

    • aahoohoo

      syntymäpäivän johdosta.

      Tarjoiluvinkki: kumotaan maksalaatikko tarjouluastiaan ja asetellaan neljä nakkia pystyyn annoksen päälle markkeeraamaan kynttilöitä. Molemmille voi laittaa omat annokset mikäli on iso nälkä. Pikku nälkään riittää yksi - edellyttäen, että hauva päästää sinut omalle lautaselleen.

    • veska58

      Piipulle,ja äläkä sinä syö koiraparan juhlaeväitä!Mutta jatketaan raittiina.

    • Aloitin tuossa pyöräilykauden, kun olin melkein helle (n. 10C). Nyt oli vähän kylmähkö tuuli, siitä huolimatta meinasin ilman viinaksia, elämän menoa katella. Onnea kaikille päivänsankareille ja raitista päivää.

    • tuttujehu

      Älä opetakaan koirastasi juoppoa ;)
      Tipatta täälläkin autoja keväthuolletaan.

      Koira on itsellänikin. Teki aiemmin talvella nurkanvaltauksen aviovuoteeseemme ja nykyään nukutaan siten, että koiran rontti on kainalossani ja rapsuttelen sitä niskasta uneen.
      Aloitti hienotunteisesti nukkumalla sängyn jalkapäässä, mutta on hivuttautunut pikku hiljaa lähemmäksi tyynyä. Nyt jo määrää koska tv suljetaan ja valot sammutetaan.

      Vaimo on toistaiseksi pysynyt samassa sängyssä Saa pysyäkin, kunhan ei tule meidän puolelle :D

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1179
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      327
      659
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe