Kirja keijuista

kenens se oli kirjoittama ja mikä kirja, jossa kerrotaan keijuista, missä ne viihtyvät ja mitä kaikkea niihin liittyy. Ovatko keijut, tai jotkin rodut fyysisiä kehossa, kuten ihmiset tällä hetkellä ?

Sen mä tiiän et se on jonkin suomalaisen kirjoittama kirja, mutta kuten varmaan jotkin ovat jo sanoneet, ne eivät ole omasta päästä keksittyjä kuiteskaan.

Keijuthan ovat vissiin kaikki, aika pieniä ja ehkä jopa södejäkin.
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uskokaa tai alkaa...en ole tahan asti edes USKONUT keijuihin, mutta koskapa sellaisia nykyaan lentelee omassa huoneistossani ja ne taltioituvat kamerallekin, niin pakkohan niihin on uskoa...

Tosin termi "luonnonhenki" voisi olla parempi termi kuin "keiju"...Keiju viittaa vakisinkin johonkin lasten satuun...ja nama tyypit ovat kylla ihan oikeasti olemassa.

Äänestä
  • että on olemassa keijudokumenttikirjallisuutta, vai tuntuivatko nekin tähän saakka yhtä kuin Creivi Dracula oli vampyyri satujutulta.

    Onhan Drakula voinut olla vampyyri, mutta ihminen sellainen, eli verestä pitävä, ainakin niin kauan, kunnes toisin todistetaan, jos todistetaan.

    Minkä näköisiä ne ovat, joita näet ?

    Itse näin joskus sänkyni yläpuolella lenteleviä sinisen hohtavia pieniä ja minulla oli jotenkin rauhallinen, peloton olo, mutta en enään muistas tarkkaan miltä ne näyttivät.

    Äänestä

Muistelisin, että Esko Jalkanen ainakin olisi kirjoittanut luonnonhengistä ... ehkäpä siinä oli myös keijuista juttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henkiolento kirjoitti:

kenens se oli kirjoittama ja mikä kirja, jossa kerrotaan keijuista, missä ne viihtyvät ja mitä kaikkea niihin liittyy. Ovatko keijut, tai jotkin rodut fyysisiä kehossa, kuten ihmiset tällä hetkellä ?

Sen mä tiiän et se on jonkin suomalaisen kirjoittama kirja, mutta kuten varmaan jotkin ovat jo sanoneet, ne eivät ole omasta päästä keksittyjä kuiteskaan.

Keijuthan ovat vissiin kaikki, aika pieniä ja ehkä jopa södejäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu