äitiysfarkut

heips!

Tilasin H&M: äitiysfarkut,itse olen nyt rv 13 ja mietinkin et kuinka paljon pitäisi olla farkuissa varaa että kestäisi mahdollisimman pitkälle.
Maha varaahan siinä on mutta kuinka paljon yleensä lulee leveyttä?
Nyt ne ovat vähän löysät mut jos lisää vielä levenee niin käyttämättä jää!

Onko kokemuksia kanntaako varata tässä vaiheessa jo vähän reilut LA talvella, marraskuussa!!
4644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moi!
Tilasin itekkin H&M:stä äitiysfarkut (olikos 39,90e sellaset kivipestyt..) ja otin 2 kokoa normaalia kokoani suuremmat. Olen nyt rv 35 ja mahtuu tosi hyvin vieläkin, se joustokangas antaa hyvin tilaa mahalle. On muuten tosihyvän malliset muutenkin kun se vyötärö jää tosi alas, ei siis purist mistään =) Ne kutistuu tosin ekassa pesussa että normaali farkkujen kutistumisraja siis mielessä kun tilaa.

Äänestä

Hei!

Mulla on myös H&M:n farkut, yhdet pitkät ja yhdet 7/8. Kummatkin ostin joskus 4. kuun alussa ihan normaalia kokoani. Tällä hetkellä olen 26. viikolla ja olen joutunut vetämään kuminauhoja kireämmälle, koska jostain syystä vyötärö muuttuu aina väljemmäksi. Olen pessyt normaalisti koneessa ja kuivannut kuivaajassa. Eivät kutistu, päinvastoin.

Äänestä

mä löysin loistofarkut Kappahlilta, semmoset jois on sivuissa joustavat resorikolmiot, joiden sisästä tuli vielä kuminauhat. Niitä käytinalusta loppuun saakka, ja synnytyksen jälkeen kuukauden ja haluisin vieläkin käyttää, mutku ei kehtaa, jos paita nousee tarpeeks ylös huomaa äitiysfarkuiks. Toiset hyvät oli matalalantioiset äitiysfarkut, käytin alusta loppuun niitäkin.

Äänestä
  • niin siis mulle ei tullu ollenkaan leveyttä eli takaa ei huomannu et oon raskaana mut se kai on yksilöllistä ja paljo lihoo, mä olin tarkka syömisistäni rask. diab. takia, joten ei tullu paljo kiloja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanni6 kirjoitti:

heips!

Tilasin H&M: äitiysfarkut,itse olen nyt rv 13 ja mietinkin et kuinka paljon pitäisi olla farkuissa varaa että kestäisi mahdollisimman pitkälle.
Maha varaahan siinä on mutta kuinka paljon yleensä lulee leveyttä?
Nyt ne ovat vähän löysät mut jos lisää vielä levenee niin käyttämättä jää!

Onko kokemuksia kanntaako varata tässä vaiheessa jo vähän reilut LA talvella, marraskuussa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu