Onko kyseiseen tiedekuntaan vaikeaa päästä sisälle? Onko sinne olemassa jokin opus, joka kannattaa lukea ?? (Nii kuin jos pyrkii lääkikseen luetaan Galenos.)
Olen lukion toisella. Keskiarvo 8. Mihin aineisiin mun kannattaa nyt painottaa jotta pääsisin tuohon kouluun? Bilsa on luettu hyvällä menestyksellä (kaikkien kurs. keskiarvo) 9. Biotekniikan kurssin kokeestakin tuli 9½ :)
Ke olen lukenut 1,½ kurssia (9 arvosana, samoin yl.asteen päättärissä) ja Fy mennee jotenkin (9 yl.asteen päättötoikkarissa) mutta lukiossa luin vaan2 kurssia keskiavo 8. Matiikkaa luen pitkänä ja siinä keskiarvo on tällä hetkellä 7.
Kun tuolta valmistuu, mitä työtä voi tehdä? Ei kiinnosta kyllä rapata lehmiä tai muuta vastaavaa maatalous/navetta juttua.
Luin Helsingin yliopiston sivuilta tästä linjasta jtk ja se kuulosti tosi mielenkiintoiselle. DNA, solu ja sellasii juttuja. Tykkään. Jos noita opiskelee, mitä voi työseen tehdä?
KERTOKAA, KIITOS
PÄÄSYKOE
miten selveää?
1
1328
Vastaukset
- olet
vai navettajunteille.. ohhoh mikä pelle oot. noloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853617
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813260Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683092On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702740Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442242- 651822
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,271799- 351755
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181709- 601668