Eli miten joltain sims-fanisivulta ladatut vaatteet ym. peliin? Kun koitan avata tiedoston, ilmestyy ruutu, johon tulee teksti:
Asenna tiedot kaksoisnapsauttamalla kohdetiedostoa. En ihan tajunnut tuota, niin voisiko järkevämpi neuvoa :P.
Asenna tiedot kaksoisnapsauttamalla kohdetiedostoa. En ihan tajunnut tuota, niin voisiko järkevämpi neuvoa :P.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kokeileppa tehdä niin kuin ohje sanoo, eli tuplaklikkaat hiirellä sitä tiedostoa ja teet niin kuin se neuvoo.
Onko se sun tiedostosi sellaisena sinisenä ikonina? Siis sellaisena missä ukkeli seisoo laatikossa?
Jos, nii silloin se on sims2pack ja sen voi asentaa juuri kuvaamallasi tavalla.
Muut tiedostot puretaan winzipillä, winrarilla tai muulla vastaavalla purkuohjelmalla.
Suosittelenkin lajittelemaan pikkuisen niitä ladattuja juttuja, niin ei sitten mene readme:t ja kuvatiedostot sinne downloadsiin. Ei mone noista varmaan mitään tee itse peliin, mutta vievät kuitenkin turhaa tilaa siellä downloadsissa.
Hyviä vinkkejä ja neuvoja lataamiseen löydät osoitteessa http://www.radosims.com joka on suomenkielinen sivusto huolimatta siitä että se onkin com päätteinen.
Ei onnistunu. Kokoajan sama teksti ;00