OSTAISIN AKVAARION!!!!

Untouchable

Haluaisin ostaa akvaarion, melko ison (joku 100-litrainen esim), mukaan täytyisi tulla tarvikkeita, muttei vält. kaikkia. Olen harrastusta aloittava ja kaiken lisäksi vielä opiskelija, joten hinnankin tulisi olla sen mukainen. Kuljetus ei ole ongelma, voin noutaa paketin Keski-Etelä-Suomen alueelta (miel.Turku-Helsinki-Salo). Laita mulle viestiä jos nurkissa pyörii ylimääräinen akvaario paketti!

10

668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pia

      Minä myyn 100 litran akvaarion johon tulee kaikki tavarat ja kappeet ja vähän ylimääräisiä asioita mukaan joten ilmoittele jos kiinnostuit! =)
      [email protected]

    • Satu

      Hei!
      Hurahdin ja ostin 600-litraisen akvaarion, joten 140-litraiseni olisi kohta tyhjä (joskus toukokuun alun paikkeilla). Akvaario on vain pari kuukautta vanha, Aquarell-merkkinen, siis ihan uusi. Mitat: pituus 80 cm, korkeus 50cm ja leveys 35 cm. Todella kaunis akvaario, sirot kehykset ja altaan korkeus antavat vaikutelman, että akvaario olisi paljon suurempi. Mukaan tulee valaisin yhdellä putkella (Giant) sekä hiekkaa ja taustakuva. Kaikki yhtä "vanhoja" kuin akvaario. Suodatin lähtee apuriksi uuteen akvaani. Maksoin itse akvaariosta n. 100 euroa ja valaisimesta ym.yhteensä n. 70euroa. Jalustaa ei ole. Myisin kokonaisuuden 120 eurolla. Asun Helsingissä, eikä minulla ole autoa käytössä.
      Puhelinnumeroni on: 0415145388/Satu

    • Petra88

      Minä myyn 100l akvaariota (hopeisen väriset kehykset) kaikki tykötarpeet mukaan mm. suodatin,veden lämmitin,vesimittari,pohjaimuri,kahta eri hiekkaa,paljon koristeita pohjalle marmorikuulia ym.,5 muovikasvia,hieno linna pohjalle,2lasinen kansi",valaisin,mangneetti lasinpuhdistin,haavi,kantoja ja kaikkea muuta tarpeellista..asun espoossa,helsingin lähellä.
      jos kiinnostaa niin soita tai mailaa ihmeessä!!
      num. 040 7601129 petra. TARJOA!!
      soittele mieluiten 18.00 maissa niin en ole koulussa enkä harkoissa.

      • untouchable

        Joo, maksan sata ekuu ja haen akvaarion vaik huomen :) Soita monelt käy :) 0442693510


      • Petra
        untouchable kirjoitti:

        Joo, maksan sata ekuu ja haen akvaarion vaik huomen :) Soita monelt käy :) 0442693510

        sata euroo käy, soitan huomenna (sunnuntaina)
        t. Petra


    • hattivatti

      minä tarvitsisin akvaarion en ees isoa korkeintaan 80litrainen

    • Remppa menossa

      Joko ostit akvaarion? Minulla on myynnissä vähän suurempi, n. 240l. Myyn koko paketin varsin edullisesti. Laita viestiä jos kiinnostaa.

    • Ylimääräinen allas

      Mulla olisi myynnissä 600l akvaario jalustalla.
      kuvia saa pyytämällä.
      mitat 200*50*60 (p*l*k) jalusta on 60cm korkea.
      mukaan giantin valaisin.
      Ikaalisissa.

      Hinta 400

      [email protected]

    • Anonyymi

      Myisin 600 litraisen akvaarion, pituus siis 2 metriä. Kunnossa oleva. Itäkeskuksessa.

      • Anonyymi

        Hinta vain 200 euroa, johtuen omistajan sairastumisen vuoksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      65
      5225
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2266
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      112
      2188
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1895
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1760
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1184
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      257
      1145
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1041
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      961
    Aihe