Kylmä kauris

Kuuma skorpioni

Ovatko nämä kaksi kuin tulta ja jäätä?

Ensivilkaisulla skorpioni ja kauris vaikuttaisivat aika erilaisilta, tosin molempien ympärillä on sellainen hieman dramaattinen aura.

Täysillä tunteva, mutta tunteensa taitavasti peittävä syvällinen ja hypnoottinen skorpioni. Piinkova, viileä ja älykäs kauris, joka osaa kontrolloida sekä itseään että myöskin muita.

Ovatko nämä kaksi yksinäistä sielua täydelliset yhdessä?

6

2792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja muita asentoja=)

      ...skorpioninainen ja kaurismies. Loistava yhdistelmä! Ei tarvetta eksyä vieraisiin petiin. Sielujen sympatiaa.

      • .........

        Jotenkin tuntuu, että nimenomaan skopuN ja kaurisM on se mahtava yhdistelmä. Sen sijaan skopuM ja kaurisN ei jostain syystä yleensä ole niin syvällinen ja säkenöivä pari.

        Skorpioninainen on kiinnostavampi kuin skorpionimies ja kaurismies puolestaan on kiinnostavampi kuin kaurisnainen. Eli skopuN kaurisM = Seksikäs, hauska ja lumoava yhdistelmä.


    • kaurismiehen kanssa kohta

      20 vuotta ja ihanampaa miestä saa hakea. Olemme edelleen kuin vastarakastuneet ja kaikki sujuu ihanasti. Itse olen muuten skorpioni.

    • yht.sopivuudesta

      Kauris 22.12.-20.1. - Skorpioni 24.10.-22.11.

      Kun tähtitaivaan kaksi monimutkaisinta merkkiä kohtaa, luulisi elämän olevan pelkkää ristiriitaa. Ja niin se tavallaan onkin. Mutta hyvin addiktoivalla tavlla. Jos joku voi tehdä Skorpionin mustasukkaisuuden tarpeettomaksi, se on uskollinen Kauris. Ja jos joku voi saada Kauriin uskomaan olevansa rakastettu, se on syvästi intohimoinen ja omistuhaluinen Skorpioni. Ja kun molemmat ovat valmiita tekemään kaikkensa liiton eteen, omilla tavoillaan tietysti, sujuu arki tässä liitossa niin hyvin, että siitä ei huvitakaan lähteä pois. Siitä huolimatta, että syvän intohimon kaudet aina silloin tällöin katkeavatkin repiviin riitoihin. Ja siitäkin huolimatta, että lopulta molemmat marisevat toistensa virheistä jatkuvasti, sekä toisilleen että ystävilleen. Sillä toisiinne totuttuanne teidän on vaikeuksista huolimatta parempi olla yhdessä kuin kokonaan ilman toisianne. Neljä helmeä. (viisi helmeä max).
      mtv3/helmi/kuudes aisti/testaa itsesi

    • äshä

      Olen kaurisnainen ja mieheni skorpioni. Alussa oli tunnetta ja intohimoa, mutta arjen tultua ei enää mitään. Nyt ollaan toisillemme kuin vieraita! Eroa on mietitty jo kauan, en suosittele!

    • kauriina

      Olen kaurisnainen ja seurustelin 4vuotta skorpparin kanssa. Täytyy sanoa ettei se ainakaan mitään peruspariskunta elämää ollut. Parhaimmillaan todella hauskaa, mutta riidat aivan hirveitä. Kummallakin liian suuri ego myöntämään olevansa väärässä, tosin minä olin aina se sovittelija ehkä skorpparit eivät halua puhua vaikeista asioista, joka taas ei sovi kaursiluonteelle. Itse olen kaiken huipuksi vielä nouseva skorppari joten pariskuntana oltiin varmasti näkyvä, mutta välillä ainakin itse olisin kaivannut rauhallisuutta kuten varmasti poikaystävänikin. Ero sujui hyvin, oltiin siltikin läheisiä. Enää ei nähdä usien koska luulen ettei exskorpparimieheni halua olla "vain" ystäväni, parempi siis pitää etäisyyttä. Mutta ei suhteeseen vaikuta pelkät horoskoopit meillä oli liian erilaiset maailmankatsomukset ja se meidät lopulta ehkä erotti. Uskon että skorppari ja kauris ovat mahtava pari!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2300
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1011
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      970
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      687
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    Aihe