väärää tietoa muuhun uskontokuntaan kuuluvasta henkilöstä eri oikeusasteille?Tämä on totta Pohjanmaalla VL:n tekemänä.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja siksi uskovaistn ei tarvitse heitä arvostaa edes ihmisinä. Heidät heitetään ikuiseen tuleen, mutta uskovaiset ovat taivaassa keskenään, joten miksi tuhlaamaan ystävällisyyttään heille?
Avaaja ilmeisesti kysyi ihan vakavalla mielellä.
olipa kohteena kuka tahansa.
jatkuvasti tämän lahkon ollessa vallankahvassa.
taitaa pyörittää koko seura- ja muuta kuntaa? yhteinen usko=yhteinen valhe; olikos se joku hellari viimeksi vl-hoidon ja johdatuksen tarpeessa peräri korkeimman (vl-)oikeuden kautta-taitaa olla hankala siellä olla muu kuin kepulainen vl?
Jussi taidat puhua omias
Ei tää ole totta se vaan sinusta tuntuu kun sä joka asiaan sotket ihtesi
Tunnen sinut ja tiedän sinun valituslaulusi
Jossa asut on paljon uskovaisia ja olet heille katkera.
sellaisille,jotka tiedän olevan liian vallan haluisia.Puhun vain sellaisten ihmistem puolesta,
joita sorretaan oman uskonnollisen ja poliittisen vakaumuksensa tähden.
Lain pitää olla kaikille saman,ei saa olla mitään erityisehtoja VL-porukalla.
Muihin kirkkokuntiin kuuluvista VL:t puhuvat selvää sontaa,mutta toivottavasti tämän saadaan homman loppumaan mahdollisimma pian.
Joo tänne meilleppäin muutti Muuramesta eräs isoon perheen isä jolla on tapana käyttää silleen hyväkseen nuoria mm. asiakkaita ja omia työntekijä tyttöjä. Ei noo ihmisii jos ei oo lestaariolaasii.