paskana on

Ei ole paskempia vetoniveliä kuin lancerissa ja galantissa....
2561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Faija osti kerran about 92 Lancerin helvetin halvalla. Kolariauto. Homma kaatui pian minun syliini. Hitsasin sitä vain 7000 km ajettua paskaa puoli kesää, oli konkurssipaja tehnyt vähän huonoa jälkeä yhdistäessään kaksi autoa.

Kävin Mistsuhuollossa, jossa pääsin roikkumaan pakoputkessa kun korjaaja lämmitti kaasulla littaantunutta putkea irti öljypohjasta. Samalla mies virkkoi, että nuo sun pyöränripustukset on muuten hitsattu ainakin 7 cm liian taakse, iskaritkin on melkein takakenossa.

Sillä Mitsulla ajettiin 140 tkm ilman mitään tekniikkamurheita. Ei puhettakaan nivelongelmista, joten ehkä Lancerin ripustukset on tehtaalla asennettu väärin. Eli siinä keino saada ne kestämään (vitsi vitsi).

Se romu myytiin muuten Metro-Auton huijarimyyjän toimesta (ei enään ko. firmassa töissä) Helsingin seudulle. Auto on tappovehje, näin sen tulevan vastaan Itäväylällä vuosi sitten.

En näes osaa hitsata ja hitsasin sitä penkin alta aina etuiskarin yläosaan asti. Se on varmaan puoliksi poikki nyt, silloinkin meni kumisaapas pohjasta läpi. Auto oli valkoinen 1,5-koneinen "luksusmalli", rekkaria en muista kuin että loppuosa oli -140.

Äänestä

Itellä on faijan vanha lancer, nyt ajettu 320tkm, faijan ostaessa ajettu n.130 tkm. ihmeen hyvä auto on ollut, tosin nyt itellekin tuli eteen vetonivelten vaihto, tosin hyvin on kestänyt tähän saakka, ja eihän mikään oo ikuinen. Mutta näin yleisesti, halvaksi on tullut lancerilla ajo mulle, vain vakuutusmaksut vähän tökkii jos ei oo bonuksia, harvinaisen isot maksut tuon hintaluokan autosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lancerin nivelet kirjoitti:

Ei ole paskempia vetoniveliä kuin lancerissa ja galantissa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu