Rahaa olisi käytettävissä noin 30000e. Vaihtoehtoina olisi käytetty A3, A3 sportti, A4 sedan (vm. 2003-2005). Perusfarmari (ruumisauto) ei jostain syystä kiinnosta. Mitä noista suosittelisitte ? Tavaratila oikeastaan tärkeämpi kuin tilat sisällä. Ajoa pääasiassa pk-seudulla (usein keskustassakin). Joskus pidempiä matkoja sukulaisille/mökille.
Lähinnä käytännön asiat kiinnostavat auton omistajilta. Semmosia, mitä ei koeajossa tule kuitenkaan esiin.
Lähinnä käytännön asiat kiinnostavat auton omistajilta. Semmosia, mitä ei koeajossa tule kuitenkaan esiin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
A3 tavaratila pieni, joten sen voi heti unohtaa. Joten ei tuohon jää kuin A4, jossa takapenkkiläisten tilat yhtä ahtaat kuin A3:ssa, ja tavaratila jonkin verran suurempi. Moottoriksi 1.8T tai 1.9 TDI. Jos ajoa tulee yli 10000 vuodessa, niin kannattaa valita 1.9tdi, koska 1.9 tdi:t säilyttää suomessa hyvin arvonsa. 2005 vuosimallisissa on jo tarjolla uudempaa korimallia, josta saa tuon 30000 euroa pulittaa, ja kahden vuoden päästä bensa-auton arvo enää 24000 euroa. 2003 vuosimallisia saat tuohon 24000 euroon suht pienillä kilometreillä.
Miksei vuosimalli 2002, jos kerran 2003. Samaa korimallia kuitenkin ovat, ja kalleimmat kilometrit jo takanapäin...
Valintani olisi A6 ehdottomasti. Isompi kori, turvallisempi, vakaampi ajaa jne jne.
Etenkin kun hinta on lähes sama kuin A4:llä. Jos paljon kilometrejä niin 1.9tdi olisi valintani. Jopa 2004 malleja alkaa tuolla hinnalla saada (ja alle 100tuhattakm ajettuja).