hei,
tiedustelisin kokemuksia hyvistä ja tasokkaista, mutta ei mistään huippuhintaisista hotelleista Berliinissä.Hintahaitari meillä olisi max. 100€/yö/huone. Olemme menossa tyttö porukalla viettämään viikonloppua Berliiniin ja haluaisimme hotellin melko läheltä keskustaa.
berliinin kesä
5
1388
Vastaukset 5
- on kaksi
Keskusta on berliinissä varsin laaja käsite. On itäpuoli ja länsipuoli, joten ensimmäisenä pitää päättää kummalle puolelle haluatte asettua. Metroa/julkisia pitää käyttää joka tapauksessa, kaupunki on liian laaja käveltäväksi.
Länsipuolella olen asunut ok- tasoisessa, hurmaavassa Hotel Atlantassa. Sijainti on loistava, muutama metri Kurfurstendamin ostoskadulle ja sama matka metropysäkille.
Itäpuolella suositeltavia hotelleja on mm. Angleterre, Relaxa Hof Stuttgart ja sen seudun hotellit.- Louisa`s Place
On hyvä.
- Berliner Kindl
Park Inn Alexanderplatz!
Tasokas hotelli, hyvä sijainti, hienot näköalat huoneista ja metroasema vieressa. Hinnat pyörii noin 100e/vrk, kesällä halvammallakin. Tegelin kentältä Alexsanderplatxille helposti bussilla TXL.
http://book.hotelreservations.com/index.jsp?pageName=hotInfo&cid=165272&hotelID=130899&city=&stateProvince=&country=&hotel=01&temp1=Yahoo_Hotel_KW_HR&temp2=park inn berlin hotel- KariK
Alexin Parkki on laatuunsa nähden hieman kallis ja varsinkin aamiaistilat ovat olleet hotellin kokoon nähden käsittämättömän pienet. Oma ongelmansa on myös hotellin ja S-Bahnin aseman välisellä aukiolla pyörivät kerjäläiset ja punkkarit takkuisine koirineen. Park Inn'in hinnalla pääsee vaikkapa Anhalter Strassen Relaxaan tai Möwenpickiin. Potsdamer Platz on vieressä ja mahdollisuudet erilaisiin iltarientoihin on ihan eri luokkaa kuin Alexilla.
- 2 viikkoa sitten berliinissä..
www.hotel.de ja saat hakea sen mukaan todella helposti. varaus käy samantien ja hommat toimivat. Itse olen jo 3krt käyttänyt kyseisiä sivuja ja eri puolille saksaa.
2 viikkoa sitten olimme yötä Hotel-Pension Trautenaussa joka hyvin lähellä keskustaa...suoraan Zoosta etelään,ehkä 1 km.
Mutta tasokas paikka ei ole,eikä myöskään tasoton. Todelal rauhallinen alue,huoneet siistit mutta askeettiset ja aamiaisella pärjää hyvin. Henkilökunta mitä mainioin... Se säästö mitä tulee 100-120 euron huoneeseen ja tuonne 35-45 euron,niin erotuksella syö ja juo hyvin parikin päivää loistavassa Beliinissä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281966
- 51979
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r156836Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 71684
- 67626
- 53617
- 59606
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.133593Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120552Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 52503
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 6494
- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486- 4469
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.140451