Vappu meni jo, oletko valmis arkeen. Mulla arki alkaa menemällä työharjoittelupaikkaan ja sieltä ulosottomiehen puheille. Keskustelemaan. 15 vuoden vanhoista liikkeen veloista. Mutta toiveikkaana teen sen. Jos saisin vapautuksen niistä tämän vuoden ajan,että saisin mentyä syksyllä kouluun ja sitten ne vanhenevatkin. Paitsi pankkilaina jota maksan 450€ joka kuukausi. Mutta aikansa kutakin. Luotan siihen että kyllä aurinko tähänkin risukasaan vielä paistaa.
vapunjälkeinenelämä
entinen yrittäjä
6573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä se paistaa.. Pidän peukkuja! Omalta kohdalta eri syistä ajattelen samalla tavoin. Hyvää kevään jatkoa!
Risukasoistako täällä on kysymys.
Mulla aika iso kasa omassa elämässäni.
Saas nähä tän vuoden aikana,tuleeko aatrinko paistamaan sen läpi.
Keitin muuten äsken hiiren lihasoppaa.
Arvaatko,mitä se sisältää?
Arvaan :).. Kyllä minulla on pieni aavistus.. Kuullostaa herrkulliselta..
..viesti minulta.
Tai sitten ei..kukaan ei tiiä,mitä vuoden tai vuosien aikana tapahtuu.
Kuiteshin..
Poistin puskis nikin ja lopetin,sen mikä jäi kesken.Työt ja arki menee edelle.
Palataan seuraavassa elämässä...sitähän emme tiedä,milloin se alkaa.
Ai..niin se soppa oli ihan tavallista jauhelihakeittoa.
Ei muuta,kuin...
Pitäkää Itsestänne Ja toisistanne Huolta!
Aina kaikki mielenkiintoiset ihmiset lähtevät täältä pois :(, toisaalta kyllä se arki on parempaa :). Eli hyviä jatkoja!
Lupaan pitää vain itsestäni, koiristani, sukulaisistani ja ystävistäni hyvää huolta. Muut jätän heidän lemmikkiensä, sukulaistensa tai ystäviensä hoiviin.
Ei ehditty edes kunnolla riitelemään :(. Arvelin, että sinulla olisi siihen ollut tarpeeksi älykästä ainesta.
koettaisi velkasaneerausta sinäkin kun on noin vanhat velat jo siinä se menisi pankkilainakin samassa...? Meillä kohta loppuu vs ja "ollaan kuivilla" sen jälkeen... Onnea valitsemallesi tielle kuitenkin, elämää on vapun ja jussinkin jälkeen